Osiris: New Dawn jest jednym z nielicznych tytułów na mojej liście życzeń i wraz z każdą zapowiedzią coraz bardziej przekonuję się, że chyba muszę w końcu go zakupić.

Survival w klimatach sci-fi, który to pojawił się praktycznie znikąd i przyciągnął sporą rzeszę fanów,  a dwu-osobowa ekipa go tworząca regularnie wprowadza poprawki oraz ujawnia nowości, jakie trafią do gry.

W listopadzie wprowadzono do gry nowe wieżyczki oraz jaskinie pełne minerałów, ale za to zamieszkane przez rdzennych i niezbyt przyjaznych mieszkańców planety. Ta sama aktualizacja dodała niestety także kilka poważnych błędów, w tym niemożność zapisywania postępu gry. Ten błąd, jak i kilka innych, zostały już naprawione kilka dni temu i ekipa Fenix Fire powoli przygotowuje się do kolejnej aktualizacji.

Wieżyczki, jaskinie i inne listopadowe nowości

Plany na grudzień są dość spore i o ile może się zdarzyć, że nie wszystkie elementy trafią do gry w najbliższym miesiącu, to i tak warto o nich przeczytać, bo co niektóre pomysły są dość interesujące.

Zacznijmy od elementów funkcjonalnych, które tak naprawdę będą mieć różnorakie zastosowania: prysznice, biurka i kanapy.

Prysznic będzie oczyszczał kombinezon, a jednocześnie zwiększał prędkość postaci na określony czas. Kanapa to oczywiście wypoczynek oraz zwiększenie wytrzymałości. No i na koniec biurko, za pomocą którego będzie można odszyfrować przepisy jakie znajdą gracze na planecie w postaci zepsutych dysków, laptopów, itd.

Równie ciekawie zapowiada się biodom, gdzie będzie można posadzić i wyhodować  rośliny, a co za tym idzie stać się samowystarczalnym. Jeśli rośliny to nie Wasza działka, to do dyspozycji dostaniecie także nowe laboratorium chemiczne oraz urządzenie do tworzenia podstawowych przedmiotów – fabricator.

osirisnewdawn_insidebiodome

Z innych rzeczy warto wspomnieć o nowych broniach do walki wręcz, karabinie, minach lądowych i Mechu. Oprócz tego ekipa Osiris: New Dawn szykuje się do wprowadzenia drzewek umiejętności.

To nie koniec nowości, jakie w niedługim czasie mają pojawić się w tej grze, ale trzeba powiedzieć, że już teraz lista ta wygląda obiecująco.

[Strona gry na Steam]