Po ostatnim streamie prezentującym Conan Exiles, widać że tworzony przez studio Funcom survival osadzony w uniwersum Conana Barbarzyńcy, będzie nieco odmienny od tych jakie dostępne są obecnie na rynku gier.

20161216-conan-exiles-stream-1

Gracz nie będzie bowiem jedyną postacią walczącą o przetrwanie w tym brutalnym świecie, lecz jedną z wielu które poszukują bogactw i mocy. Założenie osady i zdobycie surowców nie wystarczy by przeżyć, w tej grze trzeba będzie być brutalnym wobec swoich przeciwników i wykorzystać ich jako niewolników, lub też złożyć bogom w ofierze.

W czasie godzinnego streamu dyrektor kreatywny Conan Exiles – Joel Bylos, zaprezentował mechanikę pozwalającą zmieniać schwytane postacie NPC w niewolników. Dzięki tej mechanice gracze będą mogli złapać NPC, na jakie natkną się w świecie, ogłuszyć je, przeciągnąć do obozu i złamać ich wolę na Kole Bólu.

W świecie istnieć będzie wiele rodzajów NPC (Thrall) i każdy z nich może zostać użyty w określony sposób. Wojownicy i łucznicy będą bronić bazę gracza podczas jego nieobecności, kowale i garbarze odblokowują dostęp do unikalnych przepisów, klerycy nadzorować będą ołtarze poświęcone bogom, a tancerze leczyć zepsucie postaci, która zbyt długo przebywała w pobliżu tajemniczych i licznych starożytnych ruin.

20161216-conan-exiles-stream-4

Walka w Conan Exiles nastawiona jest na walkę wręcz, a gracze będą mogli korzystać z dość zróżnicowanego uzbrojenia. W czasie streamu zaprezentowano między innymi miecz, nóż, topór, młot dwuręczny, włócznię, łuk oraz tarczę. Warto też dodać, że cały sprzęt używany przez graczy będzie się niszczył, więc nie obejdzie sie bez wymiany ekwipunku.

Podobne zasady będą dotyczyć tworzonych przez graczy osad – będą one się zużywać wraz z upływem czasu. Najszybciej psuć się będzie postawiony fundament, na którym nie znajdą się żadne elementy. Im więcej elementów znajdzie się w pobliżu danego fundamentu, tym wolniej będzie on ulegał zniszczeniu. Oznacza to, że opłacać się będzie budować dość duże miasta, gdyż one będą najbardziej trwałe.

Zresztą spora część streamu działa sie wewnątrz osady zbudowanej przez graczy, więc jeśli chcielibyście zobaczyć jakie budowle będzie można stworzyć, to warto obejrzeć załączony poniżej stream.

Przypomnijmy, że Conan Exiles ukaże się 31 stycznia na Steam Early Access i będzie to gra, którą z pewnością zakupię 🙂