Conan Exiles to gra survivalowa z otwartym światem, której akcja toczy się w bezlitosnym świecie Conana Barbarzyńcy i której premierą na Steam Early Access zapowiedziano na 31 stycznia.

Od momentu ujawnienia pierwszych informacji o Conan Exiles, dowiedzieliśmy się o tym jak wyglądać będzie ten świat i stworzenia go zamieszkujące, w jaki sposób funkcjonować będzie system budowania, a także o serwerach, modyfikacjach i wymaganiach. Niestety, nadal nie wiemy ile gra ta będzie kosztować.

W najnowszym dzienniku developerskim możemy przeczytać natomiast o tajemnicach, na jakie natkną się gracze Conan Exiles zwiedzając ten świat.

Gra Conan Exiles powstała na podstawie opowieści Roberta E. Howarda o Conanie Barbarzyńcy. Howard napisał wiele opowiadań o Conanie, a jeszcze więcej powstało po jego śmierci w postaci komiksów i filmów. Akcja gry toczy się w czasach Conana, w okresie pomiędzy opowiadaniami Xuthal o zmierzchu (Pełzający cień), a Narodzi się wiedźma.

20170116-conan-1

Gracze rozpoczną swoja przygodę w Conan Exiles jako skazany wygnaniec ukrzyżowany na środku spalonej słońcem pustyni. To sam Conan odetnie postać gracza z krzyża i ją uwolni. Conan wyrusza w dalszą podróż, a gracz będzie musiał przeżyć na niegościnnych Ziemiach Wygnańców.

Na nadgarstku postać ma tajemniczą bransoletę w kształcie węża. Jeśli gracz spróbuje uciec, przekraczając olbrzymią Ścianę Przeklętych otaczającą Ziemie Wygnańców, bransoleta go zabije. Ściana Przeklętych to potężna magiczna bariera odgradzająca was od świata zewnętrznego.

Nie wiadomo kto założył tę bransoletę i dlaczego Wasza postać została wygnana akurat w to miejsce. Ziemie Wygnańców są pełne tajemnic, a walcząc o przetrwanie możecie też postarać się je odkryć.

Twórcy gry o słoniach, niewolnikach i burzy piaskowej

Jedno jest pewne – gracze nie bedą sami na Ziemiach Wygnańców. Spore grupy wygnańców połączyły siły i utworzyły groźne frakcje. Jednymi z pierwszych, których napotkają gracze na swej drodze, będą czczący Yoga darfarscy kanibale. Nad rzeką płynącą na wschodzie natknąć się będzie można na złodziei i piratów walczących pod banderą Czarnej Ręki. Ziemie położone dalej na północ są opanowane przez bestialskich bandytów nazywających samych siebie Psami Pustyni. Na zachodzie znajdziecie rozległe miasto założone przez stygijskich najemników i łowców relikwii, którzy szukają dawno zaginionych skarbów.

Pod piaskami i w głębi jaskiń kryje się wiele tajemnic. Warto odkrywać wszystkie obszary, na które odważycie się zapuścić, jednak należy strzeżc się niebezpiecznych stworzeń czyhających w mrocznych zakamarkach tego świata. Nawet jeśli dawni mieszkańcy tuneli i świątyń zbudowanych w zamierzchłych czasach już je opuścili, to skarbów i tajemnic na pewno dobrze strzegą nowe, przerażające stworzenia.

Po odwiedzeniu każdego miejsca, w której obecna będzie mroczna magia oraz po każdej walce z istotą demoniczną lub nieumarłą, postać zostanie dotknięta spaczeniem i osłabiona. Dlatego też warto pamiętać o tym, aby trzymać w swoim obozie tancerzy i tancerki – niewolników, którzy tańcem zmniejszają wpływ spaczenia.

20170116-conan-2

Na horyzoncie nad Ziemiami Wygnańców widnieją potężne ruiny – pozostałości po pradawnej cywilizacji. W miejscu tym krajobraz jest zdominowany przez olbrzymie iglice, wielkie mosty i imponujące mury.

W czasie zwiedzania tych ziem, gracze z pewnością napotkają ogromne posągi dziwnych człekokształtnych o wielu cechach anatomicznych owadów. Nawet magiczne monolity tworzące Ścianę Przeklętych wydają się być dziełem tej mistycznej rasy.

Grając i odkrywając świat gry, odnaleźć będzie można pewne wskazówki dotyczące tej pradawnej cywilizacji. Magia stworzona przez jej przedstawicieli nadal jest aktywna w wielu zakątkach Ziem Wygnańców. Można też znaleźć teksty będące prawdopodobnie instrukcjami dla poddanych tych istot.

Z jakiejś przyczyny gracze będą mogli zrozumieć ich starożytny język i usłyszeć ich głosy przemawiające z otchłani dziejów.

20170116-conan-3

Na Ziemiach Wygnańców jest wiele miejsc do odkrycia – od murszejących ruin, przez biegnące głęboko pod ziemią tunele, wspaniałe kapliczki, aż po ogromną arenę, na której walczyli gladiatorzy. Najbardziej olśniewający jest jednak widok gigantycznego, mistycznego miasta otoczonego potężnym murem.

Po mieście tym krążą straszliwe stworzenia, a utrzymująca się w nim mroczna magia jest przesiąknięta spaczeniem. Tylko najlepiej wyposażeni ocaleni powinni zapuszczać się na jego posępne ulice i w przepastne komnaty jego budowli. Jednak choć ryzyko jest wielkie, to w zniszczonym mieście kryje się wiele znaczących tajemnic, a może nawet kluczowe informacje, które pozwolą zrozumieć, czym są Ziemie Wygnańców.

Conan Exiles oferować ma nie tylko możliwość przetrwania w surowych warunkach i przeżycia bezlitosnych walk, lecz także odkrywania pięknego świata pełnego niezwykłych miejsc z bogatą historią. Jest to bogaty świat Conana Barbarzyńcy stworzony przez Roberta E. Howarda – ożywiony przez jednych z jego największych fanów.

No to co – gotowi na premierę tej gry na Steam Early Access? Macie zamiar kupić ja od razu w dzień premiery, czy też poczekacie kilka dni na opinie innych graczy?

7 KOMENTARZE

Comments are closed.