Kolejny tydzień, kolejne zmiany w polskim MMORPG Gloria Victis. Tym razem ekipa Black Eye Games skupiła się na wprowadzonym niedawno systemie Glorii, czyli rankingowym.

Od teraz, gracze będą zdobywać punkty rankingowe w systemie Glorii także za osiągnięty personalny wynik podczas turnieju oraz za zabijanie przeciwników NPC – pod warunkiem jednak, że poziom postaci nie jest wyższy niż 5 poziomów od NPC. Wraz z tymi zmianami do gry dodano punkty zasług, których zdobyta ilość zależeć będzie od pozycji w rankingu. Punkty zasług wydać będzie można w niedługim czasie na cenne nagrody, wliczając w to możliwość ponownego rozdysponowania atrybutów, unikatowe tytuły i wiele innych!

System Glorii w Gloria Victis

Oprócz tego do gry dodano strefę, w której nie można grabić przeciwników podczas wydarzenia związanego z oblężeniem miasta, następującym bezpośrednio po codziennych turniejach.

Pełną listę wprowadzonych w tym tygodniu zmian znajdziecie na stronie głównej Gloria Victis.

20151005-GV-2

W międzyczasie projektanci gry pracują nad przerobieniem miast i zamków. Po zmianach zwiększy się ich znaczenie obronne. Dodatkowo, modernizacja ta wprowadzi możliwość rozwoju głównego budynku danej osady, a od jego poziomu będą zależne możliwe ulepszenia fortyfikacji. Gracze otrzymają również warsztaty rzemieślnicze, które będzie można ulepszać, a dzięki temu zmieniać się będzie ich wygląd. Ekipa Gloria Victis pracuje także nad całkowitą wymianą kodu stojącego za systemem budowania i rozwoju wiosek, co w efekcie pozwoli im wprowadzać nowe lokacje nieco sprawniej. Pierwsze odświeżone miasto zostało już zaimplementowane do gry i podczas gdy programiści szlifują ten system, projektanci pracują nad kolejnymi.

Oto jak wyglądać będzie nowa animacja postaci w Gloria Victis

W tym samym czasie artyści i część programistów ekipy Black Eye Games pracuje nad dopracowaniem nowego modelu postaci, a co za tym idzie – także i animacji. Kilka tygodni temu mogliśmy zobaczyć pierwszy zwiastun nowych animacji, na którym zaprezentowano walkę, a teraz czas na kilkusekundowy podgląd na ruch postaci.

Jak widzicie – Gloria Victis z miesiąca na miesiąc staje się coraz lepsza i jeśli Was zainteresowała, to można ja kupić na Steam 🙂