Z tego co pamiętam, to pierwotnie miał być tylko jeden pre-sezon w H1Z1: King of the Kill, po czym planowano rozpocząć już oficjalne sezony z nagrodami.

No cóż, do tej pory ekipa tej gry nie jest przekonana co do punktacji i dlatego też zdecydowano się rozpocząć kolejny pre-sezon testowy rankingów – trzeci.

W nowym sezonie, devsi posłuchali opinii graczy i zwiększyli ilość punktów otrzymywanych za zabójstwa, które teraz powinny stanowić co najmniej 30% wszystkich zdobytych punktów. Owszem, zajęte miejsca nadal się liczy, ale zabójstwa dają teraz naprawdę sporo punktów.

A z racji tego, że gracze zarabiają więcej punktów, zdecydowano się zmienić także progi poszczególnych rang.

h1z1-rangi-pre-sezon-3

Oprócz tego wprowadzono nową funkcjonalność w Kill Feed, czyli informacji o zabitych graczach, dodając liczbę zabitych oraz ile punktów otrzyma się za następne zabójstwo. Dodatkowo gracze którzy rozegrali 10 meczy solo, będą w stanie zobaczyć oznaczenie zajmowanego przez nich poziomu w rankingu. Oznaczenie to pokazywać będzie zawsze bieżący sezon, a to oznacza, że co sezon będzie musiało zostać aktualizowane.

Oto co do gry dodała aktualizacja z 25 stycznia 2017

Dla ciekawskich, to wartości punktowe zarówno dla zabójstw, jak i zajmowanej pozycji są obliczane na podstawie krzywej logarytmicznej, przyznając coraz więcej punktów wraz z upływem czasu.

Poza tym ekipa H1Z1: King of the Kill dodała nowe statystyki oraz funkcje na stronie z wynikami graczy. Jedną z nowych statystyk jest Top 10 Finish Rate, która oznacza procentowy odsetek wszystkich rozegranych meczy, jakie rozegrał dany gracz i zajął miejsce w pierwszej dziesiątce (Top 10). Oprócz tego można w tej chwili linkować bezpośrednio do konkretnego gracza – wystarczy przefiltrować widok, wybrać gracza oraz wcisnąć przycisk „Share”.

h1z1-kotk-20170126-leaderboards-eu

Dochodzimy do nagrody za Pre-Sezon III, która to zostanie przyznana graczom w momencie jego zakończenia, czy też w chwili rozpoczęcia kolejnego – zależy jak kto na to patrzy.

Tym razem nagrodą będzie animacja, czyli popularna emotka. Jest jednak pewne ‚ALE’…

Tym razem nagroda będzie różnić się, w zależności od zajmowanego przez gracza poziomu w rankingu na koniec Pre-Sezon III. Oznacza to, że emotka dla gracza który ma rangę srebrną, będzie delikatnie różniła się od tej za poziom brązowy, itd.

pre-sezon-3-emotka

I zanim zaczniecie się pytać: postać otrzyma tylko jedna emotkę, za poziom jaki zajmuje w momencie ukończenia pre-sezonu III. Oznacza to, że jeśli ktoś zdobył rangę królewską, to otrzyma nagrodę za ten właśnie poziom i za żaden inny.

No więc, jaki poziom w rankingu chcielibyście zdobyć w pre-sezonie III?

P.S. Zapraszam także do polubienia strony BabaGra.pl na FB.  Na stronie znajdziecie także opis innych gier z trybem Battle Royale, jak i wielu gier z gatunku survivali. Może coś Was zainteresuje ?