Dwa dni temu na serwery Elite: Dangerous trafiła spora aktualizacja, która wprowadziła nowe przepisy oraz kilka zmian do PowerPlay.

Czym jest PowerPlay? Jest to tak naprawdę meta tej gry, oferująca rozgrywkę pomiędzy galaktycznymi mocarstwami obecnymi w świecie na czele których stoją osobistości. Tych dziesięciu NPC stara się poszerzyć swoje wpływy w Elite: Dangerous, a gracz może opowiedzieć się po jednej ze stron. Z każdym kolejnym zajętym systemem imperium powiększa swoja strefę wpływów oraz zwiększa swoją siłę. Niestety, nie tylko podbijaniem świata imperia żyją, ale muszą także i bronić swoich terytoriów, a także upewnić się, że zajęte sektory nie wzniecają zamieszek. Każde imperium ma kapitał kontroli (Command Capital), które zdobywa dzięki kontrolowanym systemom – im system zamożniejszy, tym więcej punktów CC dla mocarstwa. Niestety, utrzymanie każdego systemu też kosztuje punkty CC, a dodatkowo potrzebne są one także do zajmowania kolejnych sektorów.

Pierwszy kontakt z Obcymi!

Wbrew pozorom system PowerPlay nie jest aż taki prosty jak się wydaje i decyzje wszystkich graczy mają wpływ na kolejne kroki danego imperium, o czym możecie poczytać tutaj.

Warto dodać, że rozgrywka w PowerPlay dzieli się na tygodniowe cykle, podczas których gracze wykonują czynności podzielone na trzy fazy: przygotowanie, rozbudowa i kontrola. Wykonując różnego rodzaju zadania dla swojego imperium, gracze zdobywają zasługi oraz kolejne rangi, a co za tym idzie co tydzień otrzymują odpowiednie wynagrodzenie oraz dostęp do rzeczy unikalnych dla danego imperium.

System PowerPlay dodany został do gry w 2015 roku i przyszedł czas na zmiany. Ostatnia aktualizacja wprowadziła zmiany w systemie zachowania AI w grze względem graczy będących częścią tegoż systemu oraz mniejszą ilość NPC. Od tej pory w grze będą tylko dwa rodzaje NPC związane z PowerPlay: Piraci, należący do innego imperium, oraz Ochrona, która może przeskanować statek i zaatakuje tylko kiedy gracz jest poszukiwany lub ma Merit Vouchers otrzymane za osłabianie wysiłków obronnych przeciwników.

Ciekawie brzmi ten system – prawda?

No dobrze, ale nie samym PowerPlayem gracze Elite żyją. Jeśli chodzi o inżynierów, to otrzymali oni kilka nowych przepisów, podczas gdy istniejące zostały zmienione celem promowania większej różnorodności. Oprócz tego wprowadzono kilka poprawek dla pasażerów, misji i do istniejących broni, które to mają umożliwić graczom większy wybór.

A tymczasem gracze nadal łączą swoje siły aby odkryć sekrety ukryte w tajemniczych ruinach, szczególnie iż w grze pojawiła się nowa misja związana właśnie z tym miejscem.

20161031_elite-guardians-ruiny-1

2 KOMENTARZE

  1. Jest gdzieś konkretna informacja czym się różni ED od ED: Horizons oraz z czym to się je? Darmowa Arena trochę mnie zachęca do całej gierki, a że jednak nie mało ona kosztuje, nie chce tak ot, w ciemno kupować ED czy cały pakiet.

    • Horizon jest expansionem do ED. Dzięki niemu możesz np lądować na planetach. Jeśli nie jest to Ci potrzebne to możesz się bez niego obejść

Comments are closed.