Dzisiejsza aktualizacja The Elder Scrolls OnlineHomestead, uszczęśliwi nie tylko osoby lubiące posiadać i dekorować domy w grach MMO, ale i tych lubiących profesje rzemieślnicze.

Do gry dodanych zostanie ponad 1100 przepisów umożliwiających na wytworzenie mebli wykorzystując nowe surowce, które otrzymamy ze zbieractwa, ale także i coś dla zaawansowanych rzemieślników – Master Crafter Writy.

Jest to zupełnie nowy system, który nie tylko wprowadzi nową walutę dostępna tylko i wyłącznie dla crafterów, ale i możliwość zakupienia stołów rzemieślniczych, jakie można ustawić w domach.

To zacznijmy od początku.

Kontrakty na Master Writy otrzymać możemy, ze skrzynki z nagrodami, jaką otrzymujemy po wykonaniu normalnego writa na maksymalnym poziomie, które to musimy oddać w Craglorn. Możemy, ale nie musimy – bo w przypadku Matster Writów jest to losowe.

Prawdopodobieństwo otrzymania tego writa, zależy od:

  • Blacksmithing, Clothing i Woodworking:
    • ilości wyszukanych traitów
    • kolekcja stylów (nie brane są pod uwagę style bazowe oraz z Crown Shop)
  • Provisioning – ilość purpurowych i złotych przepisów, jakie zna dana postać
  • Enchanting – ilość przetłumaczonych runna danej postaci
  • Alchemy – ilość odblokowanych efektów na eliksirach i truciznach

Oznacza to, że w przypadku Clothing im więcej traitów na poszczególnych elementach ubioru mamy odblokowane, a także im więcej stylów nasza postać zna, to tym większą szansa na otrzymanie Master Crafter Writa.

Jakie zmiany czekają na graczy TESO w 2017 roku

Jeśli uda się nam otrzymać takowy kontrakt, to może się okazać, że jego wytworzenie nie będzie takie proste. Master Crafter Writy wymagają bowiem od nas specyficznej wiedzy (ste, trait) i dość drogich materiałów, a do tego zamówiony przedmiot musi być na określonym poziomie – np. Epic lub Legendary.

Jeśli otrzymacie writ, którego nie będziecie w stanie wytworzyć, bo na przykład nie znacie danego traita lub też stół rzemieślniczy znajduje się w miejscu do którego nie macie dostępu (DLC), to tak długo jak nie zaakceptujecie tego kontraktu, może on zostać przekazany innym postaciom. Jest więc wielce prawdopodobne, że za co niektóre Master Crafter Writy będzie można uzyskać ciekawą cenę na rynku.

W przypadku jednak, jeśli zdecydujecie się wykonać zamówiony przedmiot, to za ich ukończenie otrzymacie Writ Vouchery. Można wymienić u NPC Rolis Hlaalu, Mastercraft Mediator, na bardzo interesujące nagrody takie jak na przykład stoły rzemieślnicze do domów zarówno te zwykłe, jak i te na których wytwarza się określone sety (attunable), szkielet do ćwiczenia dps (Animus Stone), nowe motif (Ebony) oraz przepisy na meble Legendary, których zdjęcia znajdziecie tutaj.

Ilość otrzymanych Writ Voucherów zależy od jakości wymaganego przedmiotu i ogólnego kosztu jego wytworzenia. Co ciekawe, to jeśli writ wymaga trait Nirnhoned (którego nie mogę zdobyć, więc jeśli ktoś ma to będę wdzięczna), to ilość otrzymanych voucherów zwiększa się kilkukrotnie.

Oto lista rzeczy, jakie będzie mozna zakupić u Rolis Hlaalu:

Zgodnie ze słowami twórców gry, wraz z upływem lista ta będzie się z pewnością wydłużać.

Niestety, Writ Vouchery są przypisane do danej postaci, co oznacza, że nie można ich przekazywać innym postaciom na danym koncie.

Jeśli chcecie zobaczyć przykłady ponad 500 Master Crafter Writów oraz składniki potrzebne do wytworzenia ponad 1100 mebli, to polecam TĄ listę stworzoną przez gracza Dominoid.

Podsumowując – Master Crafter Writy w The Elder Scrolls Online z pewnością nie są dla wszystkich. Zważywszy na wymagane materiały oraz wiedzę, ich koszt wytworzenia jest bardzo wysoki, więc zanim odruchowo zaakceptujecie dany kontrakt, warto upewnić się, że jesteście w stanie go wykonać. Niestety, nie podobnie jak i w przypadku normalnych writów, nie mozna miec więcej jak jeden z danej profesji, dlatego jeśli nie dacie rady go zrobić, to trzeba będzie go skasować by móc wziąć kolejny.

Całe szczęście można będzie nimi handlować 🙂

I co myślicie o tej nowej funkcji, jaka trafi dzisiaj do The Elder Scrolls Online?

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
VIRUZ

Masakra … jak ja to ogarnę 😀