Pamiętacie jeszcze o Dual Universe? MMORPG z elementami sandboxowymi w klimacie sci-fi, które to tworzone jest przez francuskie studio Novaquark?

Jeśli myśleliście, że po zebraniu funduszy na Kickstarter na ten projekt zapadła cisza, to się mylicie. Prace nadal posuwają się do przodu i zgodnie z najnowszymi informacjami podanymi przez ekipę Dual Universe, jeszcze w tym roku przeprowadzone zostaną pierwsze Alpha testy.

Owszem, pierwotnie zapowiedziane one zostały na pierwszą połowę 2017 roku, ale twórcy gry postanowili spędzić więcej czasu nad dopracowaniem tego tytułu i wdrożeniem jeszcze kilku funkcji zanim pierwsi gracze będą mogli postawić swoje wirtualne stopy na jednej z planet. Na tą chwilę uruchomienie Alpha testów zapowiedziane jest wstępnie na wrzesień.

To nie wszystkie informacje, jakie przekazano fanom tego tytułu w najnowszym dzienniku developerskim ekipy Dual Universe. Oprócz tego zaprezentowano nowe elementy konstrukcyjne statków, pojazdy jednoosobowe, przykładowe statki kosmiczne stworzone przez devsów, narzędzie kopiuj/wklej, wskaźniki w pojazdach, a także nową technikę renderowania planet.

Nowe elementy konstrukcyjne statków będą w nieco ciemniejszych kolorach, przez co maja być bardziej realistyczne, jeśli chodzi o klimat sci-fi. Pojazdy oraz statki kosmiczne zaprezentowane na filmie wyglądają dość imponująco, a pamiętajmy, że ich wygląd będzie zależał od fantazji graczy. Ekipa Dual Universe pracuje także nad interfejsem konstruowania struktur, który to zgodnie z ich słowami, ma być tak prosty i skuteczny, jak będzie to możliwe. Pomocne z pewnością będzie narzędzie kopiuj/wklej, które umożliwia skopiowanie jednej części statku lub budynku i dodaniu jej także w innym miejscu.

Jeśli chcecie wiedzieć nieco więcej o pracach nad tym MMORPG, które zawierać ma elementy sandboxa, ekonomię kształtowana przez graczy, wymianę handlową, politykę i walki o terytoria, to obejrzycie poniższy film.