Pamiętacie jeszcze czasy, gdy dostęp do beta testów był darmowy, a twórcy gier musieli zabiegać wręcz o to, by ktoś przetestował ich produkcję i pomógł znaleźć błędy. No cóż – stare dzieje.

Teraz mamy płatne „wczesne dostępny” i dostęp do beta testów, za który płacimy kupując różnego rodzaju pakiety fundatorów. Ale można pójść jeszcze dalej i umożliwić zainteresowanym osobom udział w beta testach – po wcześniejszym opłaceniu abonamentu.

I tak właśnie zrobiło studio Novaquark, twórcy Dual Universe – najbardziej innowacyjnej gry MMO ostatniej dekady, sandboxem z myślą o osobach lubiących tworzyć, których ogranicza jedynie wyobraźnia i gdzie cały świat działać będzie na jednym wielkim megaserwerze, dzięki czemu gracze będą mogli bawić się w polityków oraz ekonomistów. Dodatkowo, wykorzystanie technologii wokseli sprawia, użytkownicy będą w stanie dowolnie modyfikować świat, tworząc różnego rodzaju struktury, w tym pojazdy oraz stacje kosmiczne.

I w końcu nadszedł czas, kiedy gra ta jest na tyle gotowa, że można zaprosić graczy do beta testów, które rozpoczną się 27 sierpnia. W tym samym dniu zniesiona zostanie klauzula poufności (NDA), co oznacza, że osoby grające w Dual Universe będą mogły streamować, nagrywać i dzielić się z innymi swoimi opiniami.

Osoby, które dotychczas wsparły ten projekt i zakupiły jeden z pakietów fundatorów, otrzymają natychmiastowy dostęp do gry bez żadnych dodatkowych kosztów.

Osoby, które nie zdecydowały się na zakup któregoś z pakietu i nie mają w planach tego zrobić, zanim bezpowrotnie one znikną, także będą mogły wziąć udział w beta testach opłacając miesięczną subskrypcję  w wysokości 6,99 Euro. Jest jednak pewne „ale”, bo można ją opłacić jedynie na okres 3, 6 lub 12 miesięcy.

Docelowo Dual Universe będzie grą, gdzie po premierze (w 2021) trzeba będzie płacić abonament, by móc w nią zagrać. Jednak mimo wcześniejszych informacji, iż jego koszt zbliżony będzie do cen abonamentów w innych grach MMO, developerzy postanowili, że także po premierze gry będzie on kosztował 6,99 Euro za mc. Oznacza to, że osoby, które zakupiły pakiety fundatorów zawierające DAC (przedmiot, który można zamienić na 30 dni gry), mogą spodziewać się rekompensaty – najprawdopodobniej otrzymają dodatkowe DAC.

Dajcie znać czy będziecie brać udział w beta testach tej gry. Na zwiastunach prezentuje się cudnie i chętnie dowiem się, jak jest naprawdę 🙂

Poprzedni artykułGhost Recon: Breakpoint w końcu doda towarzyszy SI
Następny artykułEkipa The Division 2 o dalszych zmianach w umiejętnościach i ulepszeniu łupów
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
UltrasWorldPL

Będę grał i pewnie streamował, ale dopiero pod koniec roku jak złożę nowy komputer (a czekam jeszcze na premierę kart graficznych Ampere).