Czym byłyby gry sci-fi bez statków kosmicznych? Niezależnie od tego, czy są to fregaty przeskakujące pomiędzy systemami, czy też zwinne planetarne myśliwce, statki kosmiczne z pewnością nadają tym światom niepowtarzalny urok.

Dzisiaj ekipa ze studia Novaquark, które tworzy kosmiczny sandbox Dual Universe wykorzystujący technologię wokseli, zaprezentowała najlepsze statki stworzone dotychczas przez społeczność tej gry.

I kiedy słyszymy magiczne słowo „woksel”, to z pewnością pierwszą myślą jaka przychodzi nam do głowy, są kwadratowe klocki, które znamy z Minecraft. Niewiele już osób pamięta cudnie wyglądający Landmark, czy też ciekawie zapowiadający się, lecz niestety anulowany, EverQuest Next.  Dlatego też zespół Dual Universe jest zdeterminowany, by zaprezentować światu możliwości swojej technologii wokselowej.

Podczas grudniowych alpha testów Dual Universe, dla osób biorących w nich udział, zorganizowano konkurs na budowę statków kosmicznych. Z ponad stu zgłoszeń wybrano trzy najlepsze projekty, które możecie zobaczyć poniżej. Co jak co, ale żaden z nich nie wygląda jak zlepek kwadratowych klocków.

Poprzedni artykułThe Division 2: plany na 2019 rok oraz zawartość przepustki sezonowej
Następny artykułFortnite Battle Royale dodaje mapę skarbów, nowe turnieje i tryby okresowe
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ghoulas

Pozostaje tylko jedno pytanie. Kiedy to wyjdzie?! 😀

Kinya Turbgroszka

2020 🙂

ghoulas

Echh no dobra poczekam 🙂

Piotr Pieńkowski

O rany – to jakby ktoś powiedzial, że w 2220! 😉 Załamka. Ale rozumiem, bo to normalny czas na produkcję (4-5 lat)