Minął już rok od premiery strzelanki The Division, więc nie ma co się dziwić, że na wczorajszym streamie ekipa ze studia Massive Entertainment ujawniła plany na temat zawartości, jakie trafią do tej gry w nadchodzącym roku.

Zacznijmy od tego, że zgodnie ze słowami dyrektora kreatywnego – Juliana Gerighty, wszystkie aktualizacje jakie trafią na serwery The Division w nadchodzącym roku będą darmowe i aby móc z nich korzystać, nie będzie konieczności posiadania przepustki sezonowej. Wygląda także na to, że skoncentrują się one na aspekcie PvE i dodadzą do gry wiele ciekawych funkcji. Jeśli jednak myślicie, że w nadchodzącym roku zobaczycie inne regiony Nowego Jorku, to śpieszę poinformować, że najprawdopodobniej możecie o tym zapomnieć. Podobnie jak i o podniesieniu maksymalnego poziomu postaci.

To co w takim razie ekipa Massive Entertainment planuje dodać do The Division w nadchodzącym roku?

Pierwsza duża aktualizacja zaplanowana została wstępnie na lato i wraz z nią otrzymamy możliwość płynnego przełączania się pomiędzy różnymi zestawami ekwipunku. Na ekranie postaci pojawi się nowa zakładka Loadout, a w niej miejsce na sześć różnych zestawów pozwalających na wybór dowolnych broni, wyposażenia, umiejętności oraz talentów. Dzięki dodaniu tej funkcji, w końcu będzie można zmieniać ekwipunek „w locie” w zależności od sytuacji.

Poniżej zdjęcie wczesnej wersji tego systemu, jakie zrobione zostało podczas streamu.

Oprócz tego do gry dodane zostaną Sezony, czyli czasowo limitowane wydarzenia związane z określonymi aktywnościami w grze. Przykładowo, jeden z Sezonów skierowany może być do graczy lubiących rozgrywkę na bliskim zasięgu – do 15 metrów. Dzięki dodaniu listy rankingowej, osoby biorące udział w tych aktywnościach, będą mogli otrzymać dodatkowe, unikalne nagrody.

Ekipa The Division planuje, że w grze pojawi się co najmniej kilka kolejnych sezonów, które to dzięki wykorzystaniu modyfikatorów, dodać mają nowe wyzwania i odświeżyć rozgrywkę. Na ten moment Sezony planowane są jako wydarzenia PvE, ale być może pojawią się one także i w rozgrywkach PvP.

Dodatkowo twórcy The Division planują dodać do gry, coś co na razie nazwane zostało „Feats” (Wyczyny). Będą to wyzwania oraz różnego rodzaju osiągnięcia, za które będzie można zdobyć unikalne nagrody kosmetyczne dla swojej postaci. Wyczynami tymi może być na przykład wykonanie misji w określonym czasie, czy też ukończenie wszystkich misji na poziomie legendarnym.

Oto co trafiło w aktualizacji 1.6 do The Division

Jeśli chodzi o kolejna darmową aktualizację do The Division, to wiadomo, że zaplanowana została na koniec roku i poza tym, że skoncentrowana zostanie konkretnych treściach – niestety nic więcej nie zdradzono.

Aby uczcić rocznicę premiery The Division, studio Massive Entertainment uruchomi dwa specjalne wydarzenia. Wszytskie osoby, które zalogują się do gry  w dniach 9-16 marca otrzymają urodzinową emotkę oraz 200 kredytów do wydania w sklepie. Oprócz tego, od dzisiaj do soboty, gracze otrzymają podwójne nagrody likwidując Ważne Cele (High Value Target), a od soboty do 16 marca otrzymają podwójne nagrody ze skrzynek znajdowanych w grze.

O ile dwie zaplanowane aktualizacje, jakie trafią do The Division w nadchodzącym roku nie brzmią, jakby gra ta miała otrzymać więcej wsparcia, to z pewnością informacje te ucieszyły co niektórych graczy. Zaskoczyło mnie tylko to, że komunikat o planach związanych z ta strzelanką, pojawił się na dzień po premierze innego i nieco podobnego tytułu – Ghost Recon Wildlands. Czy nie lepiej byłoby poczekać z tym jeszcze kilka tygodni, tym bardziej, że pierwsza aktualizacja zaplanowana została dopiero na lato?

1 KOMENTARZ

Comments are closed.