Nowa strzelanka studia Bluehole, współtworzona wraz z twórcą trybu Battle Royale do takich gier jak Arma, czy H1Z1 – Brendana Greena, już niedługo zostanie udostępniona graczom.

Tak jak zapowiedziano to w lutym, twórcy gry postanowili nieco zmienić harmonogram związany z udostępnieniem tej gry szerszej publiczności. Zamiast kolejnych beta testów i premiery, Battlegrounds pozostanie przez kolejne kilka miesięcy w programie Wczesnego Dostępu, po to aby developerzy mogli ją ostatecznie dopracować.

Ekipa Battlegrounds ujawnia plany na 2017 rok

Dobra wiadomość jest taka, że tytuł ten zostanie udostępniony wcześniej niż się spodziewacie, bo już 23 marca będzie można zakupić go na Steam Early Access.

Już w tej chwili można złożyć zamówienie na stronie głównej Battlegrounds można złożyć zamówienie na ten tytuł. Standardowa wersja kosztuje 30$ i gracz uzyskuje natychmiastowy dostęp do beta testów. Edycja Deluxe kosztuje 10$ więcej i gracz otrzymuje dodatkowy beta klucz dla znajomego oraz kilka unikalnych skórek, które w późniejszym czasie będzie można sprzedać na na Steam Community Market. Niestety, na tą chwilę nie ma informacji, kiedy marketplace dla tej gry zostanie udostępniony.

Przed nami kolejne dwa weekendy zamkniętych beta testów Battlegrounds i tym razem gracze będą mieli do wyboru mecze solo oraz duo. Trzeba powiedzieć jedno – gra ta stała się niezmiernie popularna na Twitch i wielu graczy jest pozytywnie zaskoczonych rozgrywką oraz optymalizacją serwerów.

Poniżej zamieszczam nowy zwiastun tej gry.

I co myślicie o tej grze? Ma szanse pobić H1Z1: King of the Kill?