Kilka dni temu na rosyjskie serwery Bless Online trafiła olbrzymia aktualizacja – Nowe Horyzonty, która nie tylko zwiększyła maksymalny poziom postaci, ale i dodała mnóstwo nowych zawartości.

Do rosyjskiej wersji gry dodano możliwość levelowania postaci na poziom 50, a co za tym idzie nowe strefy. Płonąca Pustynia oraz Cieśnina, to strefy otwarte dostępne dla graczy powyżej poziomu 45, gdzie na swej drodze napotkają elitarnych przeciwników. Oprócz tego do gry dodano nową instancję – Laboratorium Zito, w którym gracze zmierzyć się będą mogli z kilkoma, bardzo wymagającymi bossami, a także nowe przepisy oraz możliwość zdobycie epickiego i legendarnego ekwipunku na poziom 50 postaci.

Niestety, nie wiem, czy w rosyjskiej wersji Bless Online wraz z tą aktualizacją pojawiła się także nowa klasa – Mistyk, tak jak to miało miejsce w wersji koreańskiej.

Zgodnie z informacjami podanymi przez rosyjskiego wydawcę gry – 101xp, Nowe Horyzonty to także poprawki olbrzymiej ilości błędów oraz optymalizacja gry.

Niestety, czytając forum, można się przekonać, że aktualizacja ta nie poprawiła optymalizacji, a wręcz przeciwnie – olbrzymia ilość graczy narzeka na spadki FPS, lagi oraz wyłączanie się klienta gry. Patrząc na te problemy, myślę sobie, że może to i dobrze iż europejski wydawca Bless OnlineAeria Games, postanowił opóźnić premierę tego tytułu, do czasu rozwiązania przez Neowiz problemów z optymalizacją oraz poprawieniem systemu walki.

Poniżej rosyjskie zwiastuny nowej aktualizacji do Bless Online, a więcej informacji na jej temat znajdziecie w moim wrześniowym wpisie.