W ostatnim czasie studio Frontier robiło sporo zamieszania możliwością pojawienia się w przyszłości obcej rasy w Elite: Dangerous. A teraz jeszcze bardziej dolewają oliwy do ognia…

Najnowszy zwiastun sugeruje, że obcy mogą być poważnym zagrożeniem dla graczy. No chyba, że chcą oni sobie po prostu z nami poplotkować, a nikt nie jest w stanie ich zrozumieć.

Targi PAX East to także dobry moment aby zaprezentować fanom zapowiadaną rok temu wersję gry na PlayStation 4, która to ma mieć swoja premierę w najbliższych miesiącach, chociaż ostatecznej daty jeszcze nie podano. Wiadomo jednak, że wersja ta będzie mieć wsparcie systemu HOTAS.

Aby zachęcić nowych graczy do eksploracji tej rozległej galaktyki, w najnowszym wywiadzie szef studia Frontier – David Braben,  przedstawia skomplikowaną historię i polityczne koneksje jakie panują w Elite: Dangerous.

Oprócz tego w studio Frontier, w trakcie streamów odbywających się podczas PAX East, prezentuje zmiany, jakie czekają na graczy w aktualizacji 2.3, która to znajduje się obecnie na serwerze testowym. Prócz personalizacji wyglądu postaci oraz nowego trybu kamery, gracze będą mogli także współpracować z innymi graczami obsługując jeden statek.

Tak – nadchodzą załogi i czas zawrzeć w tej grze jakieś bliższe znajomości jeśli tego jeszcze nie zrobiliście.