Ostatnio ktoś mi marudził na czacie, że „nie ma już takich MMO jak dawniej, gdzie trzeba było mieć grupę, by przeżyć„… Śpieszę donieść, że może i nie ma teraz, ale to nie znaczy, że takowe nie powstają.

Oczywiście to czy powstaną i przyciągną do siebie graczy, to już inna para kaloszy, ale o to będziemy się martwić w przyszłości.

Saga of Lucimia [oficjalna strona] to MMORPG tworzone przez Stomhaven Studio, którego to rozgrywka oparta ma być na grupie, co może zainteresować graczy lubiących nieco większe wyzwania. Projektanci tworzą ten tytuł w taki sposób, aby nie było możliwe granie solo, bo wychodzą z założenia, że w grach MMORPG potrzebna jest współpraca. W przeciwieństwie do innych gier tego gatunku, także i sam świat nie jest podzielony na strefy skąd można wziąć misje, albo gdzie odbywają się eventy. Zamiast tego, misje będzie można znaleźć wszędzie, wystarczy zwiedzać świat, ale aby to robić w miarę bezpiecznie, potrzebna będzie do tego grupa.

W Saga of Lucimia nie będzie także klas, a zamiast tego umiejętności do wyboru, co ma wyeliminować potrzebę posiadania pewnych typów klas do wykonywania określonych zadań.

Jeśli zainteresował Was ten tytuł, to już niedługo – bo w dniach 22-23 kwiecień, odbędą się kolejne Alpha testy tej gry. Aby móc wziąć w nich udział, wystarczy wykupić specjalny pakiet zawierający w sobie Volume I Saga of Lucimia. Niestety, najtańszy z pakietów kosztuje 40$, ale już za jedyne 10.000$ możecie stać się producentem wykonawczym tej gry 🙂