Zabij przeciwnika, zdobądź łup – to podstawa wielu gier MMO i Dauntless nie będzie się różnić.

W najnowszym dev blogu, ekipa Phoenix Labs opisuje, w jaki sposób będzie można zdobyć błyszczący i super wytrzymały pancerz oraz broń. I nie będzie zaskoczeniem, że aby mieć się czym chwalić przed znajomymi, trzeba będzie zabijać Behemoty.

Z pewnością pamiętacie, że akcja Dauntless osadzona została na lewitujących wyspach, które unoszą się w powietrzu dzięki substancji zwanej aether…

To gorzka ironia, że to co utrzymuje Shattered Isles w powietrzy – aether, jest również przyczyną powstawania behemotów. Twoim obowiązkiem jako zabójcy tych bestii, jest zbieranie aether i użycie go przeciwko behemotom zagrażającym temu światu. Z tych skromnych początków zbudujesz śmiertelny arsenał, wykorzystując do tego siłę samych behemotów. Kowale z Ramsgate słyną z używania części behemotów podczas tworzenia zbroi i broni. Wielkie kły, twarde łuski, grupę futro i inne części – to wszystko jest używane w ich rzemiośle. Trzeba pamiętać jedynie o tym, że jeśli chcecie zebrać te materiały, to w czasie walki musicie celować w konkretne obszary ciała behemotów.

Ale potrzebujecie czegoś więcej niż tylko części behemotów, by stać się legendą. Kiedy zabijecie behemota, powraca on do stanu czystego aetheru. Jesli chcecie wykorzystać tą moc, to możecie zamknąć esencję wykorzystując rdzeń i przetransportować go do Ramsgate. I tu wchodzi do akcji rzemieślnik przerabiający tą substancję na skoncentrowany archonite, który zatrzymuje w sobie moc behemotów oraz ich właściwości. Każdy element ekwipunku stworzonego przy użyciu archonita, odziedziczy niektóre właściwości bestii, jak na przykład wzmocnione ataki lodem w przypadku zdobycia esencji z Pangara.

Dev blog przedstawia także czytelnikom dwa płatne boosty premium, dzięki którym będzie można zdobyć więcej materiałów z pokonanego behemota. Champion jest najlepszy dla osób, które grają solo, lub też nie chcą się dzielić bonusami z grupą. Jeśli jednak macie w planach zwiedzać ten świat w grupie, to Patron jest zdecydowanie lepszym wyborem, bo nie tylko zwiększa ilość zdobywanych materiałów dla gracza, który go zakupił, ale także i dla jego grupy, a do tego daje szansę na uzyskanie unikalnego artykułu kosmetycznego z zabitego behemota.

Słów kilka o gildiach w Dauntless

Oczywiście, aby móc zdobyć te atrakcyjne łupy, nadal trzeba zabić behemota, które z pewnością łatwo się nie poddadzą, ale to już inna historia…

Dauntless [strona oficjalna] ma mieć swoja premierę jeszcze w 2017 roku i będzie grą Free-to-Play.