Na początku tego roku gra The Repopulation zmieniła właścicieli, a jakiś czas temu jej serwery ponownie zostały udostępnione graczom.

Niestety, ale wersja w którą mogą zagrać gracze nie różni się od tej, jaka dostępna była pod koniec 2015 roku, co oznacza, że nadal jest w niej pełno błędów i niedociągnięć. Nie ma jednak co się załamywać, bo nowi właściciele gry, a do tego twórcy silnika na którym ona powstaje, dość mocno wzięli się do roboty i zgodnie z ich słowami kolejna aktualizacja ma sporo zmienić. Na lepsze.

Jest jednak pewne „ale” – aktualizacja ta trafi na serwery Live dopiero za około pięć tygodni. Dlaczego? Bo nowa ekipa z Idea Fabrik planuje dość spore zmiany od strony technicznej, a na to potrzeba więcej czasu.

Zacznijmy od tego, że w pierwszej kolejności poprawiono wygląd interfejsa gry, wliczając w to optymalizacje tekstur, nowe ikony oraz poprawki na minimapie. Oprócz tego poprawione zostaną ścieżki poruszania się, a także kolizja postaci z roślinnością i skałami. Także i strefa startowa doczeka się zmian, gdyż projektanci pracują nad nowymi teksturami i detalami, co znacznie powinno poprawić pierwsze wrażenie.

Dodatkowo trwają prace nad poprawieniem systemu walki, ale to dopiero za jakiś czas, bo jeśli chodzi o ten aspekt gry, to wymaga on wielu poprawek.

To będzie powolny proces, który dotyka wielu sub-systemów. Może się wydawać, że nie ma wiele pracy, ale jest wręcz przeciwnie.

Zobaczymy jak dobre będą pierwsze aktualizacje The Repopulation pod rządami nowego właściciela, ale patrząc na aktywnośc ekipy Idea Fabrik na forum tej gry, wydaje mi się, że poprawienie tej produkcji traktują bardzo poważnie.

The Repopulation powraca z martwych