Nadchodzi lato, a to oznacza, że już niedługo poznamy nowe oblicze H1Z1: Just Survive. Mam nadzieję, że zmiany, jakie zaprezentują społeczności graczy twórcy, przypadną nam do gustu…

Zeszłoroczny podział H1Z1 na dwa tytuły, okazał się mało szczęśliwy dla społeczności Just Survive. Niestety, większość pracujących nad tym projektem developerów przeniesiona bowiem została do bardziej dochodowego H1Z1: King of the Kill. Studio Daybreak Games Company zdawało sobie sprawę, że tryb survivalowy musi zostać udoskonalony, jeśli ma mieć szansę zaistnienia na rynku, ale dopiero w drugiej połowie zeszłego roku zaczęto nabór do ekipy H1Z1: Just Survive. Wraz z nowymi osobami, przyszły nowe pomysły i od razu stało się jasne, że grę trzeba będzie zmienić. I to od podstaw.

W ostatnich miesiącach nie otrzymaliśmy zbyt wiele wiadomości na temat postępu prac nad H1Z1: Just Survive. Owszem, od grudnia wiemy, że trwają prace nie tylko nad zupełnie nową mapą, ale i wieloma nowymi systemami. Zmieniony zostanie system budowania baz, walki, przetrwania i wiele innych elementów. Tak naprawdę, to otrzymać mamy zupełnie nową grę.

Pytanie, które zadawało sobie dotychczas wielu fanów tej gry, brzmiało: „kiedy„?

Z radością mogę poinformować, że zgodnie ze słowami producenta H1Z1: Just Survive, wszystkie dotychczas zapowiadane zmiany, oraz wiele tych jeszcze nie ujawnionych, trafić ma jeszcze w czerwcu na serwer testowy!

Nowa mapa nazywać się będzie Badwater Canyon, a wraz z nowymi lokacjami gracze otrzymają dostęp między innymi także do systemu strongholdów (nowe bazy), ulepszonej walki wręcz, nowych przedmiotów (zmiany w „itemizacji”) i innych, tajemniczych rzeczy.

I pewnie teraz zastanawiacie się teraz, kiedy zmiany te trafią na serwery Live? Mogę Wam powiedzieć jedynie tyle, że należy spodziewać się, iż testowanie tak wielkich zmian, zająć może nawet kilka tygodni. Osobiście stawiam najwcześniej na sierpień, ale oczywiście mogę się mylić…

I co o tym myślicie? Dobre wiadomości z rana?

A tymczasem zerknijcie na poranne zdjęcie zrobione przez jednego z projektantów na nowej mapie H1Z1: Just Survive.

1 KOMENTARZ

  1. Mam nadzieje, że nie spier*olą tej mapy tak jak na KOTK’u i będzie mroczna a nie jaskrawa aż oczy pieką …

Comments are closed.