Normalnie nie piszę o tej grze, ale nie mogłam się oprzeć, by nie podać tak sensacyjnej informacji. Czy możecie sobie wyobrazić, że po czterech latach wczesnego dostępu (od grudnia 2013), survival DayZ, w końcu rozpocznie beta testy?!

DayZ jest jednym z pierwszych tytułów, jaki pojawił się na Steam Early Access i trzeba powiedzieć, że na przestrzeni lat, przyciągnął sporą ilość graczy. Niestety, wygląda na to, że fani powoli tracą już cierpliwość i na stronie gry na Steam pojawia się coraz więcej opinii negatywnych na temat tej produkcji. I być może był to jeden z powodów, dla którego studio Bohemia Interactive, zdecydowało się na kolejny krok.

Zgodnie z informacją podaną przez twórców gry, DayZ wejdzie w fazę beta testów wraz z aktualizacją 0.63. Niestety, nie wiadomo kiedy dokładnie to się stanie, gdyż część projektantów nadal pracuje nad dopracowaniem aktualizacji 0.62, która to miała pierwotnie trafić na serwer testowy w połowie kwietnia, ale z powodu poważnego błędu, tak się nie stało.

Jakie elementy DayZ planują dopracować twórcy gry w czasie beta testów? W planach jest między innymi ulepszenie rozgrywki pojazdami, wliczając w to przyspieszenie, odgłosy, interfejs, a nawet ich zniszczenie.

Zastanawiam się, jak długo potrwają beta testy tej gry…

Poprzedni artykułMożecie zagrać za darmo w The Division w ten weekend!
Następny artykułRzut oka na Dwemerskie ruiny na wyspie Vvardenfell
5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
bart297

To niemożliwe! Jeszcze daj takiego newsa o Star Citizen a będę przekonany że dziś jest 1 kwietnia ???

Drake84pl

Nad 0.62 pracuje tylko niewielka grupa ludzi i będzie to aktualizacja która skupi się głównie na lasach, ich lepszym wyglądzie, nowych modelach drzew oraz gęściejszemu i bardziej zróżnicowanemu podłożu, niby niewiele ale jednak większą część mapy pokrywają lasy więc zmiana ta będzie dość widoczna i odczuwalna.

0.63/Beta to aktualizacja na którą wszyscy czekają (i nad którą pracuje większość dewów). Z wyglądu wiele się nie zmieni ale będzie ona za to zawierać dużo ulepszeń technicznych między innymi: całkiem nowe animacje postaci, walki, poruszania się; usprawnienia dźwięku, pojazdów, interfejsu itp. lista jest naprawdę długa i dotyczy wielu rzeczy a najważniejszym z nich jest przejście ze starego języka skryptów SQF na nowy Enforce, co blokowało wprowadzenie wielu rzeczy już prawie gotowych do dodania do gry, tak więc po przejściu w betę aktualizacje powinny pojawiać się szybciej i zawierać wiele ciekawych rzeczy.

Podobno obie aktualizacje mają zawitać na serwerach w tym roku.

Kinya Turbgroszka

Podobno 🙂

Andrzej Jamroziński - Hex

Najpierw Dean Hall uległ graczom i wydał pośpiesznie grę w EA. Później odszedł bo nie wytrzymał krytyki tychże. Gra powinna wyjść w EA dopiero w takim etapie w jakim jest teraz 🙂 Trochę szkoda bo traci wizerunkowo i 2gi raz się dobrze nie sprzeda, przez to nie ma na jej wydanie dużego nacisku ze strony Bohemi.

DreDpl

To aby nie za późno? Teraz większość zaiteresowana podobnymi tytułami grywa w Battleground’a.