Gdy, kiedyś tam w przyszłości, Dark and Light w końcu doczeka się premiery, to gracze przemierzający stworzony przez Snail Games świat, natkną się na różnego rodzaju stworzenia zaliczane do Elementali.

W tym świecie fantasy, Elementale będą niebezpiecznymi, agresywnymi i skoncentrowanymi źródłami magii żywiołów. Zabijając je gracze będą mieć szansę zdobyć nie tylko odrobinę magii, którą mogą wykorzystać, ale i rdzenie potrzebne do przywoływania oswojonych wersji tych żywiołaków. A jako, że Elementale ściśle powiązane są z żywiołami występującymi w tej grze, to natknąć się będzie można na ich kilka rodzajów. Część z nich przedstawiona została fanom tej produkcji w najnowszej informacji twórców Dark and Light.

Elementale Powietrza, będą trudnymi do zobaczenia istotami, które znaleźć będzie można na wysokościach. Podobno, aby móc do nich dotrzeć, potrzebny będzie latający wierzchowiec. Po oswojeniu, będą one cicho podążać za swoim właścicielem i atakować wrogów podmuchami wiatru.

Elementale Ognia oddają tak dużo ciepła, że podnoszą wokół nich temperaturę powietrza. Oznacza to, że gracze którzy nie będą odpowiedni wyposażeni z pewnością znajdą się w sporym niebezpieczeństwie, gdy napotkają je na swojej drodze. Po oswojeniu, atakować będą przeciwników swoimi ognistymi umiejętnościami zadając im bardzo dotkliwe obrażenia.

Elementale Mroku są skoncentrowanymi istotami czystej ciemności i o wiele bardziej potężnymi niż inne rodzaje Elementali. Aby ich pokonać potrzeba będzie grupy graczy – solo nie ma co się do tego zabierać.

Oprócz Elementali, gracze napotkają na swej drodze także i Impy, czyli takie mini-żywiołaki. Są one zdecydowanie słabsze od Elementali, a po oswojeniu wykorzystywać je można do wielu codziennych zadań, na przykład jako przenośne ognisko…

O tworzeniu zaklęć w Dark and Light

Oczywiście to nie wszystkie żywiołaki zamieszkujące planetę Alpha – więcej informacji o kolejnych rodzajach ma zostać ujawnione w niedalekiej przyszłości. Nadal niestety nie wiadomo, kiedy Dark and Light udostępnione zostanie graczom…