Dark and Light ma wciągnąć graczy do świata fantasy, który wypełniony będzie magią, potworami oraz licznymi tajemnicami. W świecie tym, gracze będą mieli za zadanie przetrwać i rozwijać się dzięki znajomości rzemiosła, eksploracji i magii.

Jednym z elementów przetrwania będzie możliwość budowania własnych fortec, a jako sandbox i RPG w jednym, Dark and Light pozwoli graczom wznosić ich domostwa praktycznie wszędzie na świecie. No może, poza kilkoma ograniczeniami związanymi z kluczowymi miejscami, takimi jak miasta czy też lochy i jaskinie.

20170127_DnL-1

Jeśli chodzi o materiały budowlane, to będą one dostępne w różnych rozmiarach oraz na różnych poziomach. Najsłabsze, a zarazem najtańsze materiały to słoma, drewno i kamień, bardziej zaawansowanymi będzie metal oraz olbrzymie elementy służące do budowy zamku. Gracze rozpoczną przez zbieranie przy użyciu podstawowych narzędzi najprostszych materiałów, takich jak drewno oraz słoma, i będą potrzebować zaawansowanych narzędzi by móc wytworzyć elementy z kamienia oraz metalu. Co ciekawe, to do wytworzenia elementów z najwyższego poziomu oraz zdobycia potrzebnych na nie surowców, potrzeba będzie posiadać pewne magiczne umiejętności.

Magiczne zwierzęta i jak je osowoić

Budowanie dużych fortec wymagać będzie sporej ilości zasobów, więc ważne jest aby podejść do tego strategicznie. Mogą w tym pomóc pewne tanie materiały, z których wytworzyć będzie można pełnowymiarowy model, a dopiero potem użyć tych odpowiednich materiałów.

20170127_DnL-2

Wiele z materiałów używanych do budowy fortecy będzie można wykonać w dowolnym miejscu, ale są też i takie, które można wytworzyć tylko specjalnym stole rzemieślniczym lub w magicznym warsztacie. Zdobycie tych stołów z pewnością pomoże zdobyć przewagę nad innymi graczami. Magiczne bronie, materiały, czary, czy nawet generatory dostarczające energię żywiołów – wszystkie one tworzone są w magicznym warsztacie, co czyni go kluczowym elementem w zdobyciu pełnego arsenału narzędzi oraz broni, które pomogą przetrwać graczom w Dark and Light.

A co z graczami, którzy nie lubią budować fortec? No cóż, będą oni mogli zakupić mieszkanie w wybranym przez nich mieście startowym, ale trzeba pamiętać, że miejsca te nie są całkowicie niedostępne dla wrogów. Mieszkający tu gracze będą mogli pomóc w obronie miasta, poprzez budowanie specjalnych magicznych fortyfikacji.

20170127_DnL-3

No i co o tym myślicie? Połączenie magii i rzemiosła, aby móc stworzyć olbrzymie fortece w Dark and Light. Brzmi ciekawie – prawda?

Zastanawiacie się, jak wyglądać będzie rozgrywka w tej grze? Portal MMORPG.com miał okazję przetestować ten tytuł i poniżej zamieszczam opublikowane przez nich filmy.

 

 

8 KOMENTARZE

  1. wczoraj na reddicie zrobili porownanie D&L i ARK’a i wygląda że D&L jest na silniku ARK’a ale pewnie jest to tak samo jak z OV i Paladins. Tylko czy D&L bedzie darmowym ARK’iem czy na odwrót 😀

  2. Martwi mnie tylko to, że wielkie zamki na wielkiej planszy opanowane przez graczy z jednego z trzech stronnic będą po prostu… Puste.
    Ile osób będzie na takim serwerze? Z 60 online?
    10 AFK, to po 16 na stronnictwo, wciąż mało. A tu mowa o gildiach!
    Ktoś wie ile te serwery dokładnie pomieszczą?

Comments are closed.