Gier teraz powstaje tyle, że trudno za tym nadążyć. A już najwięcej jest chyba tworzonych dla fanów wszelkiego rodzaju strzelanek…

Wygląda na to, że do rodziny darmowych, sieciowych strzelanek wieloosobowych już niedługo dołączy kolejna. Studio Digital Extremes, twórcy popularnego Warframe. Okazuje się, że sukces tego tytyłu zdopingował firmę do działania i już od jakiegoś czasu trwały prace nad nowym projektem darmowej gry sieciowej. Efektem tych prac jest tajemniczy Keystone, czyli rywalizacyjna strzelanka pierwszoosobowa oferująca unikatowe połączenie pierwszoosobowej akcji oraz strategiczne budowanie decków z kart.

Keystone to kwintesencja retro w stylistyce rodem z lat 70., która zabierze graczy w niezwykłą podróż po wieloświecie rozpoczynającą się na polu startowym fascynującej, mistycznej gry planszowej. Gracze podczas meczu będą władać unikatowymi taliami kart (deckami) oferującymi przydatne bonusy, niesamowite moce i przerażające bronie. Odpowiednie wyczucie czasu i korzystanie z zasobów gwarantowanych przez decki daje graczom przewagę zarówno przy starciach solo, jak i przy strategicznym łączeniu talii z innymi.

Oficjalna informacja nie zdradza zbyt wiele na temat tej gry, ale dzięki osobom, które biorą udział w Alpha testach, możemy dowiedzieć się o niej nieco więcej. Jeden z użytkowników zamieścił kilka zdjęć z samouczka do Keystone – znajdziecie je poniżej. Okazuje się, że produkcja ta będzie nieco podobna do Paladins, ale w tym przypadku kart używać się będzie także i do personalizacji postaci. W Keystone karty nie tylko dawać będą graczom umiejętności, ale i buffy, a nawet ulepszenia do broni.

Zgodnie z ujawnionymi zdjęciami, budowanie talii kart opierać się będzie na wyborze bohatera, po czym dobierać się będzie używane przez tą postać buffy, zdolności i inne rzeczy. Widać także, że kolejność wybierania kart jest ważnym czynnikiem, ponieważ ma to wpływ na kolejność w której będą one dodawane podczas meczu.

Jeśli zainteresował Was ten tytuł, to więcej informacji na temat Keystone oraz porady jak dołączyć alpha testów, znajdziecie na oficjalnej stronie gry.

No i co o tym myślicie? Jest miejsce na kolejną strzelankę F2P na rynku? Bo jeśli o mnie chodzi, to troszkę tłoczno zaczyna się robić…

1 KOMENTARZ

  1. Bardzo mnie ciekawi, co z tego wyjdzie.
    Ufam Digital extremes i wierze, że nie będzie to niewyróżniający się Hero shooter, który będzie zbierać resztki po overwatchu i Paladins

Comments are closed.