Podczas pierwszej prezentacji Destiny 2, nieco ponad miesiąc temu, studio Bungie zapowiedziało, że tytuł ten udostępniony zostanie zarówno dla graczy na konsolach, jak i na PC.

Podczas konferencji prasowej Sony na E3, zaprezentowano publiczności kinowy zwiastun Destiny 2Nasza najczarniejsza godzina” z udziałem groźnego złoczyńcy – Dominusa Ghaula. Oprócz tego ujawniono zawartość ekskluzywną – do jesieni 2018, dla posiadaczy Destiny 2 na PS4. Obejmuje ona mapę PvP Retribution, mapę dla misji Strike: Lake of Shadows, statek kosmiczny City Apex, unikalne zestawy kosmetyczne oraz egzotyczną snajperkę Borealis.

Przedstawiciele studia Bungie ogłosili także, że premiera Destiny 2 na konsole została przyspieszona i gra udostępniona zostanie użytkownikom już 6 września. Jeśli chodzi o premierę tej produkcji na PC, to zapowiedziano ją dopiero na 24 października.

Osoby, które zakupią Destiny 2 w pre-orderze, otrzymają wcześniejszy dostęp do beta testów: dla graczy PlayStation 4 rozpocznie się on już 18 lipca, a dla graczy Xbox One dzień później. Reszta graczy będzie mogła dołączyć do konsolowych beta testów Destiny 2 już 21 lipca, o godz. 19:00, które potrwać mają do 24 lipca, do godz. 06:00.  Jeśli chodzi o beta testy wersji na PC, to wstępnie zaplanowano je na końcówkę sierpnia, ale więcej informacji ujawnionych zostanie w późniejszym czasie.

No i co myślicie o październikowej premierze na PC oraz o tak dużej, ekskluzywnej zawartości dla graczy na PS4?