Bardzo ciekawa aktualizacja trafiła dzisiaj na serwery zachodniej wersji Black Desert Online i, co ciekawe, część z tych zmian, zawitała na serwery koreańskie w zeszłym tygodniu.

Zacznijmy od Przebudzenia najnowszej klasy w Black Desert Online – Striker. Dzięki nowym umiejętnościom, jak i nowej broni – Gradbrace, Striker osiągnie nowy poziom mistrzostwa w sztuce walki, uzyskując jednocześnie dostęp do szerszej gamy ataków na bliskim zasięgu. Nowa broń umożliwia czasowe przywołanie kopii Strikera, co podwaja ilość ataków tej postaci w walce. Dodajmy do tego możliwość posługiwania się umiejętnościami bazującymi na żywiole ognia i mamy nową maszynę do zabijania w Black Desert Online.

Oprócz tego niektórzy przeciwnicy w regionie Mediah mają zmniejszoną ilość punktów życia, ale za to dają więcej punktów XP, a także znacznie zwiększono utratę Karmy za atak na innego gracza (z 60.000 na 120.000). Do gry dodano także nową Battle Arenę usytuowana na wyspie Illiya, skierowaną dla graczy powyżej poziomu 50, na którą można się dostać używając przycisk z Menu.

Fani grindowania ucieszą się z pewnością informacji, że powiększano Sausan Garrison dodając więcej elitarnych przeciwników. Co ciekawe, to właśnie ta zmiana trafiła do wersji koreańskiej w zeszłym tygodniu, także w tym przypadku Kakao Games EU pospieszył się z aktualizacją wersji zachodniej Black Desert Online.

W grze rozpoczęto także kolejne eventy, które potrwają do 12 lipca, takie jak zwiększona szansa na otrzymanie Black Stone, Sharp i Hard Crystal, czy też Ancient Relic Stone z łowienia ryb.

No to cóż – dobrej zabawy życzę, a poniżej zamieszczam zdjęcia z odnowionego Sausan Garrison 🙂