Praktycznie od momentu premiery Conan Exiles na Steam Early Access, gra ta posiadała blokadę regionów. I co z tego, skoro wiele osób umiało ją obejść.

Zgodnie ze słowami twórców, głównym powodem przemawiającym za blokadą regionów jest upewnienie się, że na danym serwerze są gracze z konkretnego regionu posiadający podobny ping, a wszyscy dobrze wiemy, że to jest obecnie dość sporym wyznacznikiem uczciwej rozgrywki. Niezależnie czy podoba się Wam ten pomysł, czy też nie, ale aby zapobiec omijaniu tej blokady, studio Funcom wprowadziło kolejny system, który ma to uniemożliwić.

Gracze z pingiem powyżej 140, nie będą mogli logować się na serwery oficjalne poza ich regionem. Oczywiście pecha mają osoby grające z miejsc o słabym połączeniu internetowym, ale według twórców, jest to tylko niewielka część graczy.

Dobra wiadomość jest taka, że część serwerów oficjalnych nie ma restrykcji związanych z wysokością ping, więc jeśli ktoś nie chce być ograniczony co do danego regionu, to może na nich grać. Osoby posiadające własne, nieoficjalne serwery Conan Exiles, nadal mogą samodzielnie ustalić odpowiednie reguły, blokady regionów i ograniczenia ping.

Conan Exiles doczeka się pierwszego dużego rozszerzenia

Studio Funcom ma nadzieję, że to dodatkowe ograniczenie zdecydowanie poprawi rozgrywkę oraz doświadczenia graczy.