Na 26 czerwca została zaplanowana premiera Secret World Legends, które to jest darmową i odnowioną wersją rewelacyjnego The Secret World, więc nie ma co się dziwić, że osoby zainteresowane tym tytułem mają mnóstwo pytań.

Może nie na wszystkie pytania, ale na część z nich odpowiedziała ekipa The Secret World/ Secret World Legends podczas wczorajszego AMA na Reddit.

Poruszono tematy związane z transferem artykułów kosmetycznych z TSW do SWL, których w sumie będzie ponad 4.000. Wspomniano także o tajemniczych zmianach w systemie AEGIS, w wyglądzie ekwipunku, animacjach walki, czy też przygotowaniach do walki z gold spammerami. Oprócz tego usunięto rzemiosło z gry, więc z koniec z wkuwaniem na pamięć przepisów, bo teraz bronie będzie się po prostu ulepszać. I bardzo dobra wiadomość dla osób lubiących mieć kontakt z przyjaciółmi bez konieczności grania tą samą frakcją – w SWL do Kabały (Cabal), bo tak tutaj nazywają się gildie, będą mogli dołączyć wszyscy gracze bez względu na frakcje!

Twórcy gier wspomnieli także o nadchodzących jednorazowych eventach w grze związanych z uruchamianiem kolejnych rozdziałów historii – pierwszy z nich to Whispering Tide 2017, który to pojawi się jeszcze, zanim do gry dodana zostanie historia związana z Tokio. Podobno, stanie to się niedługo po premierze gry…

Dobra wiadomość jest taka, że już niedługo powinno zniknąć NDA na omawianie informacji z beta testów Secret World Legends. A jeśli chodzi o ilość graczy na poszczególnych mapach, to Funcom zdradził, że zostanie ona ustawiona na maksymalnie 10 osób, tak aby nie zepsuć tej aury tajemniczości, jaka obecna jest w grze. Agartha natomiast, czyli centralne miejsce spotkań wszystkich graczy, pomieścić ma nawet 500 użytkowników jednocześnie! Liczne przecieki z beta testów mówią o tym jednak, że w porównaniu do TSW, nowa Agharta wygląda tragicznie i nie jest klimatyczna…

Właścicieli The Secret World z pewnością ucieszy informacja, że prócz odblokowanego dostępu do wszystkich broni już na starcie Secret World Legends oraz artykułów kosmetycznych zdobytych w TSW, studio Funcom zaplanowało także i kilka innych niespodzianek, o których mamy dowiedzieć się w niedalekiej przyszłości.

Na tą chwilę NDA jest nadal obecne, więc nadal niewiele wiadomo o zmianach jakie wprowadzono w Secret World Legends. Część osób biorących udział w beta testach zdradziła jednak, że za Aurum – nową walutę premium, gracze będą w stanie zakupić przedmioty ulepszające broń, czy też przyspieszające zbieranie punktów AP potrzebnych do wydania na umiejętności. Niestety, nie wiem na ile jest to prawda, ale warto pamiętać, że Secret World Legends ma być prawdziwie darmową grą MMO i użytkownicy będą w stanie zdobyć Aurum, bez wydawania prawdziwych pieniędzy.

W oczekiwaniu na zniesienie NDA, obejrzyjcie film opublikowany przez mojego ulubionego Youtubera – HiveLeader’a, który chyba jako jedyny dostał pozwolenie od studia Funcom na pokazanie beta testów Secret World Legends. Nie ma co się dziwić, bo jako płatność za zgodę na publikację, podobno zaoferował własne dziecko… 😀