Bez względu na to czy jesteście fanami tych starszych gier studia Funcom, czy też tych nowszych produkcji, to być może zainteresuje Was fakt, że największa firma gamingowa na świecie – chiński konglomerat Tencent, ogłosiła dzisiaj iż nabyła 29% udziałów tego norweskiego studia.

W oficjalnym komunikacie prasowym możemy przeczytać, że Tencent nabył wszystkie udziały, które dotychczas należały do norweskiej grupy kapitałowej KGJ Capital AS.

Jak się można spodziewać, gracze (w tym i ja) zaczęli lekko panikować. Ekipa ze studia Funcom na bieżąco uspokaja wszystkich, że „nic się nie zmieni. Funcom jest nadal niezależnym studiem i nie są planowane żadne zmiany„.

Od kilkunastu lat studio Funcom wprowadza na rynek interesujące gry sieciowe, wliczając w to Anarchy Online, Age of Conan, The Secret World, czy też ostatnio Conan  Exiles i Mutant Year Zero. Po wcześniejszych olbrzymich problemach finansowych, ostatnie dwa lata pozwoliły studiu zlikwidować wszystkie długi i osiągnąć zyski.

Funcom ogłosił niedawno, że firma nabyła na kolejne sześć lat wyłączne prawa do opracowywania i publikowania gier komputerowych związanych z uniwersum Dune. W tej chwili, wraz we współpracy z Legendary Entertainment, trwają prace nad pierwszym sieciowym sandboxem z otwartym świecie, który zadebiutuje w przyszłym roku.

ŹRÓDŁOKomunikat prasowy
Poprzedni artykułAtlas MMO zapowiada premierę na Xbox One, kolejny wipe i zamknięcie serwera EU
Następny artykułDark and Light: Miałam nadzieję, że się nie wciągnę…