Jeszcze kilka lat temu mieliśmy obawy, że studio Funcom nie przetrwa problemów finansowych i zbankrutuje, a tu proszę – doczekaliśmy się czasu, kiedy firma ta nie tylko osiągnęła najlepsze wyniki finansowe w swojej historii, ale i spłaciła wszelkie długi.

Na kolejnym sprawozdaniu finansowym za III kwartał tego roku, z duma podano, iż od 4 października 2018 roku Funcom nie posiada żadnych długów!

Wszystkie obecne gry doczekały się w tym roku odrobinę miłości, mimo iż niektóre z nich od jakiegoś czasu były jedynie w stanie podtrzymania życia. Age of Conan i Anarchy Online otrzymały niewielkie aktualizacje, specjalne wydarzenia sezonowe i nowe serwery progresywne. Ekipa Secret World Legends zabrała graczy do Południowej Afryki oraz dodała nowy okultystyczny scenariusz obronny. A jeśli chodzi o Conan Exiles, to gra ta opuściła wczesny dostęp o doczekała się licznych kosmetycznych płatnych DLC, a także rozszerzenia dodającego możliwość oswajania zwierząt.

Ale oczywiście ambicje studia nie kończą się na tych tytułach. Na początek grudnia zapowiedziano premierę strategii taktycznej Mutant Year Zero, a do tego ujawniono iż trwają prace nad kilkoma nowymi pozycjami. Jedna z gier bazuje na IP należącym do studia i jej premiera zaplanowana została na Halloween w 2019 roku. Dwa kolejne tytuły osadzone zostaną w świecie Conana Barbarzyńcy, z czego jedna będzie grą singleplayer (i nie, nie chodzi o kampanię fabularną do Conan Exiles, jak to co niektórzy myślą).

Najbardziej interesująco brzmi jednak wielo-platformowy „open world multiplayer”, który znajduje się obecnie w fazie planowania i pewnie minie jeszcze sporo czasu, zanim usłyszymy o nim nieco więcej. Mam nadzieję, że będzie to coś w klimatach Secret World Legends.

Trzymam kciuki, bo co jak co, ale akurat to studio zasługuje na swoją drugą szansę 😀

ŹRÓDŁOPrezentacja
Poprzedni artykułPUBG zapowiada Jokera i Harley Quinn oraz globalne mistrzostwa
Następny artykułDayZ w końcu w fazie beta, zapowiada premierę