Kilkanaście godzin temu gracze Elite Dangerous dokonali kolejnego, przełomowego znaleziska związanego z rasą obcych, która coraz częściej pojawia się w tej grze.

Już od jakiegoś czasu, użytkownicy tego kosmicznego symulatora, znajdowali kolejne wskazówki związane z tajemniczą rasą obcych. I mimo, że od początku podejrzewano, iż studio Frontier ma zamiar dodać do gry Thargoidów, to oficjalnie potwierdzono to ledwie dwa tygodnie temu.

Thargoidzi, jeden z największych wrogów ludzkości, powrócił do Elite Dangerous. W grze możemy spotkać już nie tylko statki należące do tej rasy, czy też tajemnicze pąkle na powierzchniach planet, ale okazuje się, że także i tajemnicze megastruktury. Część osób spekuluje, że mogą to być bazy, podczas gdy inni uważają, że mogą to być olbrzymie statki-matki oczekujące na atak. Jedno jest pewne: struktury te wyglądają niesamowicie!

Z tego co wiem, na tą chwilę odnaleziono ich trzy. Wszystkie są olbrzymie, do wszystkich można wjechać gdy posiada się w ekwipunku Unknown Artifact, w ich okolicy i wnętrzu znaleźć można dziwne stworzonka, ale jak na razie tylko w jednej z nich gracze odkryli możliwość interakcji.

Poniżej zamieszczam najciekawsze filmiki oraz zdjęcia prezentujące to najnowsze odkrycie. Szkoda, że doba nie ma 48 godzin, bo posiadam Elite: Horizons, tylko czasu brak, aby w to zagrać. Zresztą, znając moje zamiłowanie do zwiedzania, to pewnie utknęłabym tam na dość długo, więc może dobrze, że jeszcze nie zajrzałam do tego tytułu.

Warto dodać także, że od dzisiaj Elite Dangerous dostępne jest na PlayStation 4, a to oznacza, że społeczność tej gry, stanie się jeszcze większa.