Jeśli mieliście nadzieję, że już niedługo będziecie mogli wspinać się po skałach i ścianach w Conan Exiles, niczym małpy po drzewach, to mam dla Was smutną wiadomość.

Studio Funcom ogłosiło wczoraj, że aktualizacja mająca dodać do gry możliwość wspinania, została opóźniona. Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło, bo opóźnienie to jest związane z ulepszaniem silnika gry na nowszą wersję.

Ulepszamy Unreal z 4.12 na 4.15 i jest to dość duży skok. Oznacza to, że kolejna aktualizacja gry, która miała dodać wspinanie, nie zostanie wprowadzana dopóki wersja 4.15 Unreal nie będzie gotowa. Mieliśmy nadzieję, że zrobimy to kilka tygodni temu, ale proces przenoszenia na wersję 4.15 zajmuje znacznie więcej czasu niż początkowo przewidywano i dlatego trzeba jeszcze poczekać.

Zmiana ta z pewnością spodoba się graczom Conan Exiles, zważywszy na to, że nowe wersja Unreal ma zapwenić lepszą optymalizacje serwerów, jak i klienta gry, co znacznie wpłynie na poprawę rozgrywki, a także pomoże moderom.

Jednocześnie ekipa Conan Exiles odpowiedziała na Reddit, na kolejną rundę pytań zadanych przez społeczność tej gry. Joel Bylos zdradził, że w przyszłości do gry wprowadzone maja zostać aliansy pomiędzy klanami, ulepszone emotki i system budowania. System AI dla niewolników NPC także zostanie ulepszony, tak aby można było wskazać, kogo mają oni uważać za nieprzyjaciół. System pozwoleń także doczeka się zmian, tak aby gracze mogli bez przeszkód korzystać z tych samych krzeseł, czy też ognisk. Wraz z nowym biomem – Wyżyny, w grze pojawią się także bardziej neutralne miejsca z NPC, takie jak obozy, czy tawerny, w których gracze będą mogli znaleźć kupców oraz rzemieślników, a także nawiązać kontakty towarzyskie z innymi graczami.

Poprzedni artykułOdkryto bazy Thargoidów w Elite Dangerous!
Następny artykułZamknięte beta testy Escape from Tarkov ruszają już w lipcu!
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Hary0n

Neutralne miejsca z NPC brzmią super.
Może wokół nich powstaną wreszcie wolne miasta, nie ukryte bazy.
Ale pewnie nie, w Conanie ktoś zawsze chce Cię ogołocić do gołej dupy.
Gorzej ze wspinaniem, jeśli możliwe będzie wspięcie się na dowolną skałę i bazę to gracze którzy nie spędzają w Conanie ponad połowy swojego życia nie będą mieli czego tam szukać. Zwyczajnie będą tracić wszystko w ciągu kilku godzin, i żadna ilość niewolników tutaj nic nie poradzi, dla graczy to pikuś.
Tak czy inaczej nie widzę sensu grania skoro z Wyżynami będzie pełny wipe – co jak co, ale nie lubię jak mi się zabiera to na co zapracowałem.

Przemo Kady

Na twitchu 4 osoby teraz streamują, hype na grę chyba minął…