Ekipa Dark and Light chyba mało spała w miniony weekend, ale widać, że liczne poprawki przywracają powoli wiarę graczy w ten tytuł.

Zapowiedziany w zeszłym roku survival Dark and Light z elementami fantasy w końcu zadebiutował na Steam Early Access. I nie było miło. Pierwsze recenzje przedstawiały tragiczny stan tej gry, która jakby nie patrzeć jest płatna wersja alpha. Dzisiaj wygląda to znacznie lepiej i ocena negatywna, zmieniona została na mieszaną, a co za tym idzie z dnia na dzień loguje się do nie coraz więcej ludzi. Na ten moment steamcharts pokazuje, że do Dark and Light zalogowanych jest prawie 8.000 graczy, co stanowi całkiem niezły wynik, jak na tytuł, który zadebiutował we wczesnym dostępie ledwie cztery dni temu.

Pierwsze wrażenia były tragiczne: dziwnie zachowujące się SI, potworne lagi i tysiące innych problemów. Nie ma się więc co dziwić, że ekipa Snail Games wprowadziła już trzy aktualizacje mające poprawić rozgrywkę.

Zacznijmy od tego, że dodano obiecane jeszcze przed premierą, serwery PvE – co z pewnością ucieszyło spora ilość fanów (Wurmslayer dla graczy EU). Naprawiono także kilka innych błędów, dodano przycisk R jako domyślny otwierający ekwipunek oswojonych stworzeń, a także zmieniono także szybkość zanikania, a także odzyskiwania statystyk. Oprócz tego, każda z aktualizacja poprawia wydajność serwerów i klienta gry.

Niestety, w grze nadal obecnych jest mnóstwo błędów – niektóre z nich irytują graczy, inne bawią. Ekipa Dark and Light stara się je wszystkie rozwiązać, ale przy tym ma nadzieję, że gracze dobrze się bawią gdy ich postacie nagle stają się wielkości mrówek, czy też zamiast lecieć na gryfie, ich postać wykonuje dziwne animacje na jego skrzydle. Korzystajcie póki możecie, bo poprawki nadchodzą.

Studio Snail Games podziękowało także graczom za ich cierpliwość i powiedziało, że ciągle  pracuje nad zwiększeniem ilości serwerów, co uzależnione jest napływem sporej ilości graczy.

A czy Wy zdecydowaliście się na zakup? Jeśli tak, to jak Wam się gra w Dark and Light?

Poniżej kilka zdjęć zrobionych przez graczy – trzeba powiedzieć, że gra wygląda pięknie.