Studio Intrepid poinformowało kilka dni temu, że tworzony przez nich MMORPG z elementami sandboxaAshes of Creation, będzie mieć grywalną wersję na PAX Prime 2017.

Produkcja ta przyciągnęła w ostatnim czasie sporą uwagę, bijąc rekordy popularności na Kickstarter i obiecując tytuł, który będzie wymagający oraz angażujący całą społeczność graczy. I mimo, że w czasie trwania kampanii, mieliśmy szansę zobaczyć wiele filmów prezentujących rozgrywkę w wersji alpha Ashes of Creation, to były to jedynie nagrywane wcześniej sesje.

Dobra wiadomość jest taka, że już na początku września, osoby odwiedzające PAX Prime w Seattle, będą miały okazję wypróbować ten tytuł. Twórcy gry poinformowali, że do dyspozycji graczy oddanych zostanie kilkanaście stanowisk komputerowych. Na części z nich uczestnicy targów będą mogli stworzyć postać oraz zwiedzić kawałek świata angażując się w rozgrywkę typowo PvE, podczas gdy na innych będą mieli okazję wypróbować walkę na arenach 4 vs 4.

Oprócz tego studio Intrepid prowadzi kolejną kampanię zbierającą fundusze na produkcję Ashes of Creation, tym razem jednak na oficjalnej stronie gry. Do 21 lipca, osoby zainteresowane tym tytułem, mogą zakupić jeden z interesujących ich pakietów, których ceny wahają się od 25$ do ponad 5000$. Oczywiście każdy pakiet gwarantuje dostęp do gry, a do tego nagradza wieloma innymi bonusami. Docelowo gra ma zadebiutować pod koniec 2018 roku.

Oto jak świat Ashes of Creation reagować będzie na aktywności graczy

Ashes of Creation będzie MMORPG z wielkim otwartym światem, bez podziału na frakcje, ale za to z możliwością tworzenia miast przez graczy i angażowania się w konflikt terytorialny. Twórcy zapowiedzieli, że produkcja ta będzie dostępna w modelu Pay-to-Play, czyli trzeba będzie opłacić subskrypcję. Nad grą pracują projektanci, którzy wcześniej byli zaangażowani w tworzenie takich tytułów jak EverQuest, Star Wars: Galaxies, PlanetSide 2 i H1Z1. Tak naprawdę, to zdecydowana większość tego studia, to byli pracownicy Sony Online Entertainment, znanego teraz jako DayBreak Games Company. Gra jest w pełni sfinansowana i to nie tylko dzięki niezwykle udanej kampanii na Kickstarter, ale i funduszom własnym współzałożyciela studia Intrepid – Stevena Sharffa.

Projekt ten zapowiada się niezwykle ciekawie i miłośnicy MMORPG powinni go mieć na swojej uwadze.