Do tej pory nie pisałam o strzelance Warframe, ale to nie znaczy, że nie jej nie obserwowałam. Ujawnione wczoraj informacje, dotyczących planów rozwojowych dla tej gry, są na tyle interesujące, że chyba nadszedł czas, aby bliżej zainteresować się tym tytułem.

Warframe [strona] to kooperacyjna strzelanka w klimacie sci-fi stworzona przez studio Digital Extremes, która zadebiutowała w 2013 roku w modelu Free-to-Play i z roku na rok przyciąga coraz więcej graczy. I wygląda na to, że popularność tej gry wzrośnie jeszcze bardziej.

Na trwającej od piątku konwencji TennoCon, twórcy gry zapowiedzieli kolejne, darmowe rozszerzenie do Warframe – Plains of Eidolon, które zabierze użytkowników na dużą otwarta mapę. Po raz pierwszy w historii Warframe,  gracze będą mogli odkrywać, podróżować i walczyć na pierwszej mapie należącej do kategorii Landscape.

 

 

W przeciwieństwie do innych proceduralnie generowanych lokacji obecnych w grze, nowa mapa wykonana została ręcznie i użytkownicy będą mogli ją swobodnie zwiedzać. Na terenie tym znajdzie się wiele lokacji ważnych dla fabuły Warframe, w tym te związane z legendarną Starą Wojną. Kraina zamieszkana jest przez liczne NPC należące do rasy Ostron, które dawać będą graczom różnego rodzaju misje.

W nadmorskim mieście Cetus przebywać będzie mogło maksymalnie 50 graczy, natomiast wyjście poza mury tej lokacji, możliwe będzie tylko w drużynie cztero- lub ośmioosobowej w przypadku rajdów. Mapa ta posiadać będzie pełen cykl dnia i nocy, a po zapadnięciu zmroku, pojawią się na niej nowi, przeraźliwi przeciwnicy – Eidoloni.

 

Co ciekawe, to rozszerzenie to po raz pierwszy da graczom możliwość tworzenia broni i pancerzy z elementów zebranych podczas eksploracji świata. Ponadto twórcy gry umożliwią tutaj także i połów ryb, który to odbywać się ma za pomocą mocarnych harpunów.

Dodatek ten nie uczyni z Warframe pełnoprawnego MMO, ale z rozszerzenie to z pewnością jest krokiem w tym kierunku. A z racji tego, że cała zawartość tego rozszerzenie udostępniona zostanie za darmo, może się okazać, że tytuł ten stanie się poważnym konkurentem innych, zapowiedzianych gier w klimacie sci-fi z dużym, otwartym światem…

I jak Wam się podoba ta zapowiedź? Gracie w Warframe?

 

 

2 KOMENTARZE

  1. Zajebioza. Oram już miesiąc i jeśli wprowadzą to szybko to mają mój chajs. Sorry PlanetShit2 zjebałeś się umieraj sobie powoli.

  2. To chyba jedyna gierka, przy której nikt nie płacze nad optymalizacją i śmiga na 10letnich komputrach.
    Do tego chyba najlepszy model mikropłatności.

Comments are closed.