Czy widzieliście już najnowszy animowany zwiastun Fortnite, gry akcji z elementami budowania od Epic Games?

Po długiej ciszy, studio Epic Games ogłosiło na początku czerwca, że ich najnowsza i nieco tajemnicza produkcja – Fortnite [strona], zadebiutuje we wczesnym dostępie na PC, PS4 i Xbox One już 25 lipca. Aby móc zagrać w ten tytuł, zainteresowane osoby muszą zakupić jeden z pakietów założycielskich. Premiera zapowiedziana została na 2018 rok i wówczas, model biznesowy zmieniony zostanie na Free-to-Play.

Na najnowszym zwiastunie nie zobaczymy prawdziwej rozgrywki, a jedynie opowiedziana została historia grupy bohaterów broniących ludzi przed dziwnymi bestiami pojawiającymi się wraz z tajemniczą burzą.

 

Pewnie zastanawiacie się czym konkretnie jest Fortnite.

Podstawowym założeniem Fortnite jest to, że Wasza postać ocalała i musi przetrwać. Do Waszej dyspozycji oddanych zostanie kilka klas z różnymi specjalnościami, takimi jak na przykład ustawianie pułapek (i to jakich!), budowanie baz, walka wręcz, czy też snajperstwo. Głównym celem jest zbudować bazę, zanim nadciągnie tajemniczy sztorm, a wraz z nim tona przeciwników szukających słabych punktów w Waszym projekcie i próbującym wedrzeć się do środka. I o ile Fortnite można zaliczyć do kategorii „tower defense”, to mimo wszystko jest nieco inna.

Na mapie nie znajdziecie stałych ścieżek dla pojawiających się tam przeciwników. Owszem, pewne zachowania przeciwników się powtarzają i można im zapobiec, ale AI jest na tyle inteligentne, że potrafi je zmienić, a nawet uczy się nowych. Dzięki temu, że wszystkie mapy są proceduralnie generowane, to gracze nie mogą stworzyć idealnego układu swojego fortu i w ten sposób wygrać każdą rozgrywkę. Tak się nie da, bo za każdym razem należy się dostosowywać. I jeszcze jedno – im mocniejsze składniki użyte do budowy fortu, im więcej elementów, tym mocniejsi przeciwnicy.

To wszystko oczywiście na mapach dostępnych dla Wszystkich graczy, bo prócz tego każda osoba, otrzymuje swoją własną, prywatną mapę, na której może wybudować wymarzony przez siebie fort i bronić go przed kolejnymi falami przeciwników.

Buduj, eksploruj i walcz z zombiakami w Fortnite

Fortnite nie tylko wygląda zabawnie, ale także dostępne w grze dźwięki oraz mechanika, gwarantują naprawdę dobrą zabawę osobom wolącym kooperację skoncentrowaną na trybie PvE. Niestety, z racji NDA, nie mogę powiedzieć Wam zbyt wiele, ale jest to naprawdę ciekawy tytuł. Wiem, bo grałam 🙂