Wprawdzie od czasu pierwszej prezentacji sieciowego Fortnite minęło już sporo czasu, to w końcu nadszedł moment kiedy zniesiono klauzulę poufności i gra ta weszła w fazę płatnego wczesnego dostępu.

No cóż, zła wiadomość to taka, że nadciągają całe hordy kosmicznych zombiaków. Natomiast dobra wiadomość to ta, że wszyscy gracze którzy zdecydują się na zakup jednego z pakietów dostępu, będą mogli wypowiedzieć im walkę. I to jaką…

Gracze do dyspozycji mają system szybkiego budowania baz i to nawet w trakcie walki, a do tego wiele pułapek i innych elementów pozwalających im na zbudowanie fortecy, która pomoże im przetrzymać te ataki.

Z okazji premiery ekipa z Epic Games zorganizowała także sesję pytań i odpowiedzi na Reddit (AMA), w trakcie którego jej członkowie zdradzili co nieco informacji o dalszych planach rozwojowych tej gry. Gracze spodziewać się dalszych prac związanych z ulepszeniem wyglądu interfejsu, nowych bohaterów, większej ilości schematów dla broni i pułapek, a także większej różnorodności w misjach. Jeszcze w tym roku w Fortnite pojawić ma się także nowy tryb rozgrywki, podczas którego gracz będzie mieć możliwość zmierzenia się z kolejnymi falami przeciwników i nagrody końcowe uzależnione będą od tego jak długo uda się im przetrwać.

Warto pamiętać o tym, że docelowo Fortnite [strona oficjalna] ma być tytułem Free-to-Play i jego premierę zapowiedziano na przyszły rok.