W zaplanowanej na 3 sierpnia, dużej comiesięcznej aktualizacji, ekipa PlayerUnknown’s Battlegrounds doda kilka interesujących nowości oraz rozpocznie testowanie systemu mikrotransakcji.

W związku z zeszłotygodniowymi problemami związanymi z wyłączaniem się klienta gry, lipcowa aktualizacja tej niezmiernie popularnej strzelanki (6.000.000 sprzedanych egzemplarzy!), została przełożona na pierwszy tydzień sierpnia. Zgodnie ze słowami Brendana Greena, 3 sierpnia – bo na ten dzień zaplanowaną tę aktualizację, do PlayerUnknown’s Battlegrounds dodane zostaną między innymi:

  • Serwery z widoku z pierwszej osoby dla meczy Solo i Duo;
  • Suwak pola widzenia (FoV) dla widoku z pierwszej osoby;
  • Nowy karabin.

Na ten tydzień, a konkretnie to na czwartkowy poranek, zaplanowano także małą aktualizację, która ma naprawić kilka zgłoszonych przez graczy błędów:

  • Naprawiono błąd z postaciami blokującymi się w częściowo zniszczonych drzwiach;
  • Naprawiono błąd z pojawianiem się interakcji z drzwiami nawet po ich zniszczeniu;
  • Można użyć artykułów konsumpcyjnych podczas przeglądania ekwipunku w czasie przeładowywania broni;
  • Naprawiono błąd związany z niemożnością podniesienia przedmiotów w czasie biegu, nawet gdy pojawiała się animacja;
  • Naprawiono błąd z trzęsącymi się postaciami podczas trybu widza.

Wracając do sierpnia, to 3 sierpnia do gry dodane zostaną trzy skrzynki zawierające artykuły kosmetyczne zainspirowane filmem Battle Royale, które zakupić będzie można za punkty BP otrzymywane na koniec rozgrywki.

Dwie z tych skrzynek: Survivor i Wanderer, będzie można otworzyć za darmo i w każdej z nich gracze znajdą po jednym zestawie ubioru zainspirowanego filmem oraz inne artykuły kosmetyczne.

Trzecia skrzynka związana będzie z targami Gamescom, a konkretnie to z pierwszym turniejem Invitational, który odbyć ma się podczas trwających w Kolonii targów. W skrzynce tej gracze znajdą kilka zestawów ubioru, ale aby ją otworzyć trzeba będzie zakupić klucz kosztujący 2.50 Euro. Cały dochód z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na organizację wspomnianego turnieju, nagrody oraz wsparcie organizacji charytatywnych. Po zakończeniu Gamescom, czyli 27 sierpnia, skrzynka ta zostanie usunięta z gry.

Wszystkie trzy skrzynki będzie można wymieniać na Steam MarketPlace.

Poniżej zamieszczam zdjęcia zestawów ubiorów, jakie będzie można zdobyć z Gamescom Invitational Crate.

I co myślicie o tych zapowiedziach? Jak podobają się Wam zaprezentowane przez studio Bluehole stroje?