W końcu doczekamy się premiery ARK: Survival Evolved, która to zaplanowana została na 29 sierpnia. Zanim jednak to nastąpi, gracze muszą przygotować się na likwidację co niektórych serwerów.

Przyszły wtorek to nie tylko dzień premiery tej gry, ale także i dzień w którym usunięte zostaną te najmniej zaludnione serwery na wszystkich platformach. Zgodnie z informacja zamieszczoną na stronie głównej gry, wszystkie serwery zostaną wyłączone 29 sierpnia, o godzinie 6:00 rano czasu polskiego na około 8 godzin. To właśnie wtedy studio WildCard usunie około 33% istniejących serwerów oficjalnych i ponownie je wykorzysta, uruchamiając je jako zupełnie nowe światy.

Wszystkie obecnie istniejące serwery, które nie zostaną zlikwidowane, staną się serwerami Legacy. Będą one funkcjonować na osobnym klasterze, co oznacza, że pomiędzy serwerami Legacy, a nowymi, nie będzie możliwości przenoszenia postaci, rzeczy i stworzeń. To nie koniec złych informacji dla osób nie lubiących rozstawać się ze swoimi dotychczasowymi zdobyczami. Okazuje się bowiem, że gracze z serwerów Legacy nie mogą liczyć na jakiekolwiek wsparcie studia Wildcard w przypadku, gdyby pojawiły się  problemy.

Gdy obecne serwery, staną się 29 sierpnia serwerami Legacy, wsparcie klienta nie będzie oferowane na tychże serwerach. Wszystkie tickety z dotychczas nierozwiązanymi sprawami wysłane do Obsługi Klienta, zostaną skasowane, a w przyszłości jeśli związane będą z serwearmi Legacy, nie będą przyjmowane. W przyszłości Obsługa Klienta skoncentruje się na pomocy użytkownikom grającym na nowych serwerach, które nie są narażone na problemy, jakie wystąpiły podczas wczesnego dostępu.

Niestety, wsparcie klientów z serwerów Legacy, jest obecnie poza naszymi możliwościami.

Zmiany te dotyczą jedynie Obsługi Klienta, czyli procesu składania ticketów za pośrednictwem naszego systemu. Serwery Legacy na PS4 i Xbox otrzymają mapę Ragnarok. Wszystkie serwery Legacy otrzymywać będą te same poprawki i treści, jakie trafiać będą na nowe serwery.

Listę serwerów, jakie zostaną wyłączone znajdziecie na forum ARK: PC, Xbox, PS4. Jeśli Wasza postać znajduje się na którymś z tych serwerów, to macie jeszcze kilka dni aby wykorzystując terminal Obelisku lub też Tek Transmitter, przenieść się na inny. Więcej informacji na temat opisanych wyżej zmian, znajdziecie tutaj.

Dodatkowo studio WildCard podało, że funkcja Play Anywhere dla Xbox One, niestety nie będzie gotowa na premierę. Dobra wiadomość jest taka, że dzięki Xbox UWP gracze z Xbox i Windows 10 będą mogli grać na wspólnym prywatnym serwerze bez konieczności posiadania dodatkowej kopii gry lub też drugiej konsoli.

Jeśli posiadacie ARK an Xbox, macie też wersję na Windows 10 oraz Xbox One X za darmo, a do tego możecie grać ze wszystkimi znajomymi z Xboxa, wykorzystując do tego peceta lub konsolę.

No dobrze, to najważniejsze informacje mamy za sobą i czas obejrzeć zwiastun premierowy ARK: Survival Evolved. Obejrzyjcie go dokładnie, bo prócz ogólnego przedstawienia gry, zapowiada on także kilka nowości, takich jak chociażby wydrę, płonącego feniksa oraz kolejne elementy wyposażenia Tek. A do tego, w 27 sekundzie pojawia się tajemniczy kod QR prowadzący na tę stronę.

To jak – przygotowani na premierę ARK?

 

1 KOMENTARZ

Comments are closed.