Ogromnie hieny, gady wspinające się po ścianach, motorówki oraz interaktywne toalety dodane zostały dzisiaj do ARK: Survival Evolved.

Zacznijmy od najważniejszego tematu: wypróżniania się postaci w tej grze! Wygląda na to, że twórcy ARK postanowili zapoznać graczy z podstawowymi zasadami savoir-vivre, a aby zachęcić ich do zmiany nawyków, zastosowano także i nagrodę. Od dzisiaj warto aby Wasze postacie wypróżniały się w nowych, lśniących, interaktywnych toaletach, a w nagrodę za dobre zachowanie otrzymacie bonus do XP 🙂

Wraz z dzisiejszą aktualizacją, ARK: Survival Evolved osiągnął także magiczną liczbę 100 stworzeń dodanych do gry – oczywiście chodzi tutaj o wersje podstawowe, a nie bossy i eventowe. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią twórców, miała to być już ostatnia seria stworzeń, jaka trafiła do gry, ale patrząc na zapowiedź kolejnej aktualizacji widzę: „jeszcze więcej stworzeń„… Hmmm, a pamiętam, jak gracze się cieszyli na myśl o tym, że teraz devsi skupią się nad optymalizacją.

No cóż, przyjrzyjmy się tym stworzeniom, które trafiły dzisiaj do gry.

Od dzisiaj gracze mogą, za pomocą głaskania i miziania, oswoić polujące w stadach hieny, na których niestety nie mogą jeździć, ale za to mogą założyć im siodło i wykorzystać do transportu mięsa. Megatherium to taki olbrzymi leniwiec uwielbiający jeść owady i to do tego stopnia, że dzięki budzącym się w nim morderczym apetycie, może wydobyć z ich ciał dodatkowe surowce. Megalania to olbrzymia i jadowita jaszczurka, która może nie należy do najszybszych i najsilniejszych, ale za to idealnie wspina się po ścianach i drzewach. Uwielbiający ryby ptak Hesperornis znosi złota jaja, które podobno pomagają trenować inne stworzenia – szczególnie te, na których nie można jeździć. A spokrewniony z TRexem Yutyranus, mimo swego niewinnie wyglądającego upierzenia, swym przerażającym rykiem budzi panikę wśród wszystkich innych stworzeń.

Rekiny z laserami i mordercze pszczoły zawitały do ARK: Survival Evolved

Aktualizacja v258 dodała także motorówkę, harpun, nowe fryzury i notki eksploracyjne, a także liczne zmiany w interfejsie użytkownika. Więcej informacji na temat tej aktualizacji znajdziecie tutaj.

Warto także dodać, że do 5 czerwca znacznie obniżono ceny na Steam na ARK: Survival Evolved oraz rozszerzenie ARK: Scorched Earth.