Już niedługo do Elite: Dangerous trafi, prawdopodobnie najbardziej oczekiwana od dnia premiery, aktualizacja 2.4, a wraz z nią finał sezonu Horizons oparty na fabule i wypełniony Thargoidami.

Zgodnie z wcześniejsza zapowiedzią studia Frontier, ostateczny rozdział Horizons – The Return, będzie udostępniany graczom stopniowo. Niestety, mimo trwających już od jakiegoś czasu beta testów tej aktualizacji, twórcy nadal ukrywają przed graczami szczegóły wprowadzanej fabuły.

Nowy zwiastun aktualizacji 2.4 także pokazuje elementy, o których istnieniu już wiemy. Statki Thargoidów, naziemne lokacje, bazy należące prawdopodobnie do tej rasy oraz tajemnicza mapa, która pokazuje się po rozwiązaniu puzzle w bazie – to wszystko jest już obecne w grze. Jedyna nowość, to widok Thargoidów prawdopodobnie atakujących Corvette – ale trzeba się dobrze napatrzyć, aby zobaczyć, tę półsekundową akcję.

Oto jak wyglądają bazy Thargoidów w Elite: Dangerous

Jakby nie patrzeć, Thargoidzi nadciągają i wygląda na to, że będzie gorąco w Elite: Dangerous.

Oprócz tego aktualizacja 2.4 wprowadzi wiele ulepszeń, takich jak chociażby szybsze ładowanie ekranu misji i mapy, możliwość pokonania do 20.000 LY przy wytaczaniu trasy, ulepszenie interfejsu użytkownika oraz systemu Holo-Me, a także okno podglądu na skórki statków i SRV. Warto wspomnieć także o dodaniu „tajemniczych lokacji”, o których Frontier nie zamierza powiedzieć nic więcej.

Pełna listę zmian i nowości znajdziecie tutaj.