Jeśli gracie w Elite: Dangerous, to powinniście anulować plany na dzisiejszy wieczór – no chyba, że w Waszych planach jest zalogowanie się właśnie do tej gry.

Dlaczego się zastanawiacie?

Ano dlatego, że właśnie na dzisiejszy wieczór, a konkretnie to na godzinę 20:00 czasu polskiego, zapowiedziano specjalne wydarzenie, które jest ściśle powiązane z tworzoną przez Drew Wagara kolejną książką o tym uniwersum – Premonition. To jak gracze zachowają się podczas tego eventu oraz wszystkie inne rzeczy, które wydarzyły się w Elite: Dangerous w ostatnim czasie, wpłyną na fabułę książki.

Wierni użytkownicy Elite: Dangerous są już z pewnością obeznani z niezwykłymi odkryciami i rozwiązywaniem tajemnic. Wygląda na to, że dzisiejsze wydarzenia w końcu rozwikłają trzyletnią tajemnicę związaną z poprzednią powieścią tego autora – Reclamation, zaginionym statkiem i losami co niektórych NPC znanych z fabuły gry.

Tajemnica o której mowa, związana jest z Formidine Rift, lokacją pomiędzy Outer Perseus Arm oraz New Galactic Arm. W książce Reclamation jedna z postaci wspomniała, że Rift ukrywa tajemnicę. Niestety, gracze otrzymali wówczas tylko jedną wskazówkę: „weź linię od Reorte do Riedquat na brzeg ramienia… i kontynuuj dalej„.

Grupa poszukiwaczy w Elite: DangerousThe Children of Raxxla, ruszyła tym szlakiem szukając różnego rodzaju punktów nawigacyjnych związanych z tą wskazówką oraz załogi statku, który nigdy nie powrócił z tajemniczej wyprawy. Niestety, dochodzenie to utknęło na kilka lat, do czasu kiedy natknięto się na transmisję ze zniszczonego Cobra MK 3, z której to odszyfrowano dwie rzeczy: “Syreadiae JX-F C0” oraz “Rebecca”.

Po odwiedzeniu wspomnianego systemu, gracze znaleźli ogromny opuszczony statek zwany Zurara, wraz z martwą załogą i licznymi dziennikami opisującymi co się wydarzyło. Według dzienników, to niektórzy z członków załogi Zurara, będąc pod wpływem leku zmieniającego umysł, zniszczyli reaktory statku. Cokolwiek zostało ukryte w Formidine Rift, są śiły wyższe, które nie chcą aby zostało to znalezione.

Finał tych wydarzeń nastąpi właśnie dzisiaj wieczorem. To właśnie wtedy w grze pojawi się Salome, jedna z bohaterek powieści Wagnera, która w poprzedniej książce ujawniła informacje o spisku, tym samym przypieczętowując swój los.

CMDR Salome, uprzednio znana jako senator Kathrina Tijana Loren, jest poszukiwana przez Imperium.

Jest ona oskarżona o terroryzm oraz jest skazanym przestępcą, uznaną winną próby zamordowania Admirała Floty Adama Mensona Dentona Patreusa.

Jej współspiskowcy: CMD Raan Corsen, CMDR Tsu Singh oraz MDR Yuri Nakamura są także poszukiwani za pomoc oraz wspieranie jej w działaniach mających w planach destabilizacje galaktyki.

Dotychczas uniknęli sprawiedliwości i pozostają nieschwytani. Raporty wywiadowcze wskazują jednak, że z nieznanych powodów oraz z pomocą niezadowolonych frakcji i innych malkontentów, będą oni planowali dotrzeć do niepotwierdzonego miejsca przeznaczenia znajdującego się w sercu głównych światów (bańki).

Za śmierć Salome wyznaczono nagrodę w wysokości 5 mln kredytów. 2 mln kredytów za głowę pozostałych spiskowców otrzymają osoby, które udowodnią, że ich zlikwidowali.

Osoby te są uzbrojone i niebezpieczne.

Spiskowców, oraz osoby, które im pomagają, zaobserwowano w systemie Col 70, w pobliżu sektora 46 Eridani.

Nie angażujcie się w komunikację. Nie okazujcie litości. Zabijcie wszystkich!

Jak widzicie, Rebecca, tajemniczy statek Zurara, rasa starożytnych kosmitów, osady znalezione na co niektórych planetach, a być może nawet pozaziemscy najeźdźcy napotkani w styczniu tego roku, to wszystko może być ze sobą powiązane. Ktoś w świecie Elite: Dangreous wie jak łączą się te wszystkie tajemnice i możliwie, że największe frakcje obecne w grze, chcą ich śmierci.

Działania graczy podczas tego wydarzenia wyznaczą los postaci, w tym CMDR Salome. Zgodnie ze słowami Wagnera, jesli postacie te umrą, to umrą. To gracze Elite: Dangerous zadecydują o wyniku. Wielu graczy jednak, uważa jednak, że CMDR Salome może być kluczem w rozwiązaniu tych tajemnic i należy utrzymać ją przy życiu za wszelką cenę.

Gracze Elite: Dangerous odkryli kolejne tajemnicze ruiny

Jak widzicie, dzisiaj wieczorem część graczy Elite: Dangerous z pewnością będzie polować na CMDR Salome i jej współspiskowców, podczas gdy inni – na przykład The Children of Raxxla, będą jej bronić.

A wy – po której stronie się opowiecie?

Jeśli zainteresowało Was to wydarzenie, to więcej informacji na jego temat znajdziecie TUTAJ.