Ekipa Blue Isle ciężko pracowała nad kolejnymi systemami i innymi nowościami, które to wczoraj trafiły na serwery Citadel: Forged with Fire.

Poprawiono stabilność serwerów, dodano znacznik pokazujący miejsce śmierci gracza oraz pozostawione przez niego łupy, a do tego ulepszono wygląd kolejnych elementów interfejsu. Gracze mogą teraz także napotkać na swej drodze nowe stworzenie – i to nie byle jakie, bo legendarnego Fenixa.

Polowanie na Fenixa wymagać będzie od Was wiele cierpliwości i determinacji, ale nagrody mają być warte tego wysiłku. Po jego zabiciu macie szansę otrzymać najlepszy ekwipunek, a do tego pióra tego magicznego ptaka, są jednym z komponentów potrzebnych do wytworzenia nowych, potężnych zaklęć zdolnych zniszczyć elementy konstrukcyjne fortec.

A jak przy fortecach jesteśmy, to system ich rajdowania także uległ zmianie. Twórcy Citadel: Forged with Fire odkryli, że dotychczas nie działał on w sposób, jaki zakładano i zachęcał do niszczenia struktur tworzonych przez nowych, jeszcze bezbronnych graczy. Aby to poprawić, postanowiono wprowadzić szereg nowych zaklęć przeznaczonych specjalnie do tego celu. Od teraz tylko one będą w stanie zniszczyć budowle innych graczy i będzie można je zdobyć jedynie poprzez wytworzenie bardzo kosztownych eliksirów.

Oprócz tego ekipa ze studia Blue Isle naprawiła działanie Eliksiru Amnezji, który służy do resetowania punktów wydawanych na umiejętności, dodała szansę na wytworzenie przedmiotu z kilkoma magicznymi właściwościami oraz wprowadziła szereg zmian mających na celu optymalizację gry. Warto dodać, że teraz po śmierci, torba z Waszmi łupami zniknie dopiero po 15 minutach – no chyba, że ktoś zdoła ją opróżnić zanim do niej dobiegniecie…