Już dzisiaj, na serwery Elder Scrolls Online trafi kolejne rozszerzenie do tego rewelacyjnego MMORPG‚a – Horns of the Reach.

Horns of Reach podzielone zostało na dwie części: płatne rozszerzenie oraz darmową aktualizację dostępna dla wszystkich graczy. Każda osoba, która posiada opłacone ESO Plus lub też zakupi to rozszerzenie, automatycznie otrzyma dostęp do nowych, płatnych zawartości w momencie, gdy trafią one na serwery Live. Warto jednak dodać, że część z nowych funkcji udostępniona zostanie jedynie posiadaczom ESO: Morrowind.

Rozszerzenie to doda dwie nowe instancje grupowe: Bloodroot Forge oraz Falkreath Hold. Każda z nich oferować będzie nowe sety ekwipunku, włączając w to Monster maski. Posiadacze ESO: Morrowind otrzymają dostęp do nowej mapy Battlegrounds – Arcane University, a także nowego trybu PvP – Chaosball.

Jeśli chodzi o tę część aktualizacji, która udostępniona zostanie wszystkim graczom Elder Scrolls Online, to spodziewać się należy podniesienia  poziomu punktów Champion o kolejne 30, a także kolejnego balansu klas. Oprócz tego spodziewać się można także wielu poprawek ułatwiających życie graczom oraz kilku ulepszeń dla gildii i w systemie rzemiosła.

Jeśli chodzi o poprawki ułatwiające rozgrywkę, to od dzisiaj możliwie będzie ustawienie kolorów wskaźników związanych z walką. Funkcja ta z pewnością przypadnie do gustu osobom mającym problem z rozróżnianiem kolorów w grze.

Osoby zarządzające gildiami także ucieszą z wprowadzenia kilku ulepszeń. Zacznijmy od historii zapraszania innych członków, która to funkcja umożliwi podejrzenie kto zaprosił kogo do gildii, co z pewnością pomoże liderom w zarządzaniu społecznościami, szczególnie tymi wielkimi. Aby zobaczyć historię zaproszeń należy otworzyć Menu gildii, przejść do  zakładki History, a następnie wybrać Roster.

Oprócz tego liderzy gildii, a w szczególności tych skoncentrowanych na handlu, ucieszą się z nowego uprawnienia, jakie mogą nadać członkom swojej gildii – pozwolenie podejrzenia zawartości banku.

Po długim czasie, także i aspekt rzemieślniczy Elder Scrolls Online doczekał się pewnych poprawek. Od dzisiaj gracze będą mogli zrezygnować z wyszukiwania danego traita i wybrać inny. Warto jednak pamiętać o tym, że anulowanie wyszukiwania oznacza przepadek użytego przedmiotu, więc należy podjąć tę decyzję z rozwagą, szczególnie jeśli chodzi o te trudne do zdobycia traity.

To jednak nie koniec, bo także od dzisiaj, gracze nie muszą się rozbierać do majtek by móc ulepszyć wyposażony przez nich sprzęt. Aktualizacja 15 wprowadza zmianę, pozwalającą na ulepszanie rzeczy założonych na postaci.

No cóż, małe poprawki a cieszą – prawda?

Horns of the Reach, czuli Aktualizacja 15, udostępniona zostanie już dzisiaj graczom na PC i Mac. Jeśli chodzi o wersje na konsole, to na rozszerzenie to trzeba będzie poczekać do 29 sierpnia.