PC Gamer stworzył listę najlepszych strzelanek, jakie są obecnie dostępne na rynku i jedno z czołowych miejsc zajął darmowy PlanetSide 2.

Produkcja ta wydana została w 2012 roku przez studio Sony Online Entertainmet, które to po zakupie przez firmę inwestycyjną zmieniło nazwę na DaybReak Games Company. Obecnie studio to jest bardziej znane z innej swojej strzelanki opartej na trybie Battle Royale – H1Z1: King of the Kill, ale nie zapominajmy, że pierwotny kod zaczerpnięto właśnie z PlanetSide 2. Wystarczy zresztą zobaczyć na wygląd mapy, który niezmiernie przypomina kontynenty z PlanetSide 2.

Oto co PC Gamer pisze o PlanetSide 2:

Zuchwały. Sony Online, a później Daybreak, stworzył wielu-kontynentalny świat wystarczająco wielki aby pomieścić tysiące graczy w trzech frakcjach walczących w powietrzy, na ziemi i wewnątrz baz, a to wszystko dostępne za darmo. Jest techniczną magią w jaki sposób zrobiono to bez rozcieńczania składników, które wpływają na poprawne działanie wieloosobowych strzelanek ( wykrywanie obrażeń, zarządzanie drużyną, dynamika pojazdów).

Wasze pierwsze godziny w PlanetSide 2 pozowlą Wam spojrzeć w innych sposób na to, co jest możliwe do stworzenia na PC. Dlaczego jest aż tyle czołgów na ekranie? W jaki sposób serwer obsługuje kilkanaście walk na kilku kontynentach jednocześnie? Jak stworzono tak dobrze wyglądające efekty?

To co jednak najbardziej imponujące, to fakt, że indywidualni bohaterowie współgrają z masywnymi, nie kończącymi się bitwami na terenie kanionów, śniegów i sawanny. Chwała jaką niesie ustalony i zdobyty cel jest bezcenna, bez względu na to czy jest to nękanie kolumny czołgów z powietrza, obrona Tech Plant, czy też atak na Sunderer gdzie odradzają się przeciwnicy.

PlanetSide 2 ufa graczom, że sami wybiorą to, co sprawia im zabawę.

Jeśli nie mieliście jeszcze szansy to wypróbujcie tę darmową strzelankę, bo warto. Listę polskich outfitów znajdziecie na forum.

Strona oficjalna PlanetSide 2

 

5 KOMENTARZE

  1. Zajebiste wideło :v

    W sumie to PS2 nie ma konkurencji jak by nie patrzeć ale nawet jakby była to zostanę przy tym tytule ;d
    No chyba, że zrobią PS3 ale wolałbym już, żeby ciągnęli to co jest, wierzę, żę będzie git

    • Eternal Crusade się stroiło w piórka jakim to rywalem nie będzie dla PS2 ale wzięło i (niemal)zdechło. A szkoda.

Comments are closed.