Na 26 września studio Epic Games zaplanował udostępnienie trybu Battle Royale do Fortnite za darmo dla wszystkich chętnych i tego samego dnia, do trybu tego zawitać ma kilka nowości.

Już od wtorku gracze będą mogli zagrać w Battle Royale w pierwszą wersję oddziałów: dla dwóch oraz czterech osób. Warto zaznaczyć, że zgodnie ze słowami twórców, na ten moment skupią się oni na dopracowywaniu podstawowych funkcji dostepnych w tym trybie, a dopiero później będą je rozwijać i ulepszać.

Jednocześnie Epic Games poinformował, że wprowadził system umożliwiający automatyczne i szybkie blokowanie graczy, którzy grają w drużynach w wersji przeznaczonej dla graczy Solo. Także i osoby, które zdecydują się na wykorzystywanie jakichkolwiek programów zewnętrznych dających im przewagę nad innymi graczami (aimboty, nakładki), mogą spodziewać się banów.

No dobrze, to spójrzmy na to, co nowego trafi do trybu Battle Royale już w najbliższy wtorek.

  1. Oddziały;
  2. Poprawki interfejsu, które ułatwią zauważenie różnych znaczników i wskaźników kierunku
  3. Karabin szturmowy średniego zasięgu z lunetą oraz pistolet maszynowy średniego zasięgu;
  4. Mnóstwo innych poprawek 🙂

 

Oprócz tego fani Battle Royale spodziewać się mogą wprowadzenia w niedalekiej przyszłości zrzutów, dzięki którym w meczu pojawią się te bardziej odjechane bronie znane z kampanii PvE – Ratowanie Świata. W planach twórcy mają także całkowite przerobienie systemu ekwipunku, wliczając w to jego zarządzanie, czyli podnoszenie zasobów, amunicji oraz pułapek. Do Battle Royale dodane zostaną także przedmioty kosmetyczne, takie jak na przykład skórki dla lotni – część z nich będzie można znaleźć, ale zdecydowana większość z nich będzie do kupienia.

Jak widać, studio Epic Games ma spore plany związane z trybem Battle Royale dla Fortnite i miejmy nadzieję, że uda się je zrealizować 🙂

Poprzedni artykułJuż we wtorek Valnir Rok zadebiutuje na Steam Early Access
Następny artykułNowy system kucania i Swagnum Opus już na testowym KotK