W czwartek rozpoczęły się drugie już Ewolucje serwerów w ArcheAge, czyli inaczej mówiąc ich łączenie. Planowo miały one zostać włączone wczoraj i tak się stało, jednakże pojawił sie mały problem.

Spora część graczy nie otrzymała pocztą planów konstrukcyjnych domów i działek, co uniemożliwiłoby im zajęcie wybranych przez nich lokacji. W przeciwieństwie do poprzedniej Ewolucji, tym razem możliwość zajmowania działek została wyłączona i miała zostać włączona dopiero po upewnieniu się, że nie ma problemów z zalogowaniem się do gry. Tym razem wszyscy gracze mieli mieć równe szanse.

Niestety, błąd z nie dostarczeniem planów konstrukcyjnych spowodował, że cały ten ten plan runął w gruzach – przynajmniej jeśli chodzi o serwery europejskie. W tej chwili serwery EU ArcheAge są ponownie niedostępne, a połączone ekipy Trion i XL Games starają się naprawić problem. Zgodnie z informacja podana na forum, mają zostać włączone ponownie okolu godziny 15:00 czasu polskiego. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to restrykcje dotyczące zajmowania działek usunięte zostaną na serwerach EU o godzinie 19:00. Jeśli chcecie zdobyć działki na serwerach amerykańskich, to restrykcje usunięte zostaną o godzinie 21:00 czasu polskiego.

Niestety, ekipa Trion zaznacza, że o ile plany domów, meble, dekoracje, skrzynie i zdecydowana większość rzeczy zostanie zwrócona graczom poprzez działający właśnie w tym momencie skrypt, to jest kilka przedmiotów, z którymi mogą wystąpić problemy. Niektóre wierzchowce, pety i pojazdy, a także statki i ich akcesoria mogą zostać zwrócone graczom w niekompletnym stanie. MOGĄ, ale nie muszą… Jest więc wielce prawdopodobne, że jeśli to Wy napotkacie taki problem, to będziecie musieli zgłosić się do obsługi klienta Trion.

Oprócz tych problemów, ekipa ArcheAge naprawiła kilka innych, które pojawiły się w dniu wczorajszym: niemożliwość zalogowania się do gry suwerenów, nacje graczy mające liczby w nazwie, a także prawidłowe naliczanie statusu patrona. Jednak jest jeszcze kilka innych błędów, jakie się pojawiły i nad którymi trwają prace: niemożność poruszania się na postaci, która wcześniej została wykopana przez system AFK, zmniejszający się gildiowy GS oraz znikające UCC na serwerze Eanna. Te błędy, zgodnie ze słowami Celestraty, zostaną naprawione w późniejszym czasie, gdyż priorytetem jest w tej chwili umożliwienie graczom zajęcia działek.

No to jak tam oczekiwanie na włączenie serwerów? Przygotowani na zajmowanie działek?

W między czasie możecie poczytać o aktualizacji 4.0, która trafi do naszej wersji ArcheAge jeszcze w tym roku.

Poprzedni artykułGracze Elite Dangerous odkryli niecałe 0,004% galaktyki
Następny artykułPearl Abyss odświeża muzykę w Black Desert Online