Koreańskie studio Pearl Abyss, twórca Black Desert Online, ogłosił kilka dni temu, że planuje odświeżyć muzykę do tej gry.

Wielu graczy Black Desert Online skarży się na to, że muzyka jest zbyt jednostajna, a w niektórych momentach wręcz usypiająca i właśnie dlatego twórcy gry podjęli decyzję o wprowadzeniu zmian. Spośród 240 ścieżek muzycznych, już w tej chwili nagrano ponad 40 odnowionych wersji. Te najbardziej krytykowane przez graczy utwory zostaną usunięte i zastąpione zostaną zupełnie nowymi.

Nad pracami czuwa dyrektor muzyczny Black Desert Online – Ryu Hwi Man, który do współpracy zaprosił orkiestry z Pragi, Budapesztu, a nawet niemiecką Orkiestrę Narodową. Zgodnie z jego słowami, celem tych zmian jest zmaksymalizowanie emocji graczy, dzięki czemu będą mogli oni jeszcze bardziej zanurzyć się w świecie tego MMORPGa.

Ulepszona muzyka ma trafić do gry już na początku przyszłego roku.

Przypomnijmy, że w czasie marcowej konferencji GDC, studio Pearl Abyss zdradziło wówczas, iż pracuje nad ulepszeniem grafiki w Black Desert Online. Przyszły rok zapowiada się bardzo ciekawie…

Poprzedni artykułSerwery ArcheAge nadal nie dostępne…
Następny artykułSaurian już dostępny na Steam