Już niedługo niewolnictwo w Conan Exiles stanie się jeszcze bardziej interesujące, a to wszystko dzięki możliwości dostania się do ich ekwipunku.

Kilka dni temu na serwer testowy trafiła poprawka, która pozwala graczom na interakcje z łucznikiem, wojownikiem oraz tancerzem, dzięki czemu można wyposażyć ich w lepszą zbroję, broń, a tym samym zwiększyć ich siłę ataku i obronę. Nowi niewolnicy, świeżo usunięci z koła bólu, będą ubrani tylko w podstawową tunikę i broń, tak aby nadal mogli walczyć, ale nie oszukujmy się – szanse ich przetrwania będą dość niskie. Niestety – a może i „stety„, efektem ubocznym wprowadzenia tego systemu była konieczność włączenia funkcji podążania niewolnika za graczem. Okazało się, że po dodaniu niewolnikom ekwipunku, nie ma możliwości podniesienia ich, więc zdecydowano się właśnie na „follow„. Oczywiście nie można z nimi przemierzać całej mapy, ale funkcja ta być może w przyszłości będzie umożliwiała ich ratowanie.

W grze pojawią się także zestawy naprawcze oraz ulepszony system napraw broni i zbroi. Wprowadzonych zostanie także sporo nowych elementów budowlanych związanych głównie z dachami, artykułów dekoracyjnych oraz stół do ich wytwarzania.

Kiedy zmiany te trafią na serwery Live? Pewnie jeszcze w tym tygodniu 🙂

Oprócz tego ekipa Conan Exiles nadal pracuje nad nową instancją dla grupy, na którą niestety trzeba będzie jeszcze poczekać, ale która podobno wygląda zarąbiście. Gracze spodziewać się mogą także nowych broni, zwierząt, ulepszonych animacji, a także zmian w temperaturze, a w szczególności jak budynki będą wpływać na postacie. Nie można zapomnieć także o pracach związanych z dalszym ulepszeniem systemu walki poprzez wprowadzenie buffów i kombosów oraz optymalizacją gry zarówno dla wersji na PC, jak i na Xbox One.

Poprzedni artykułSamhain już dostępne w Secret World Legends
Następny artykułKrwisty księżyc i dwie Czarownice zawitały do Black Desert Online