Pamiętacie gdy w 2o16 roku Daybreak Games rozdzieliło H1Z1 na dwie osobne gry: strzelankę w stylu Battle Royale H1Z1: King of the Kill oraz survival H1Z1: Just Survive?

Pamiętacie, kiedy w sierpniu Daybreak zrezygnował ze wyrazu H1Z1 pozostawiając Just Survive, odcinając tym samym ten survival od drugiej połowy podzielonej wcześniej gry?

Pamiętacie, gdy pod koniec sierpnia pisałam o tym, że Chiny zakazały streamowania gier promujących przemoc, a na liście tej znalazł się także H1Z1: King of the Kill?

Dlaczego o tym piszę? Bo to wszystko ma związek z tym o czym mówiłam już od kilku tygodni, a oficjalnie potwierdzone zostało dzisiaj w nocy.

Na serwer testowy (jeszcze) H1Z1: King of the Kill, trafiła ciekawa aktualizacja, która znacznie uprościła interfejs użytkownika oraz odświeżyła wygląd gry. Porzucono także King of the Kill, pozostawiając jedynie H1Z1.

 

Więc dlaczego zdecydowano się na kolejną już zmianę nazwy tej gry? Oto oficjalny komunikat:

W trakcie prac nad grą, kontynuowaliśmy definiowanie wizji dla H1Z1, które dzięki szybkiej i wypełnionej akcją walce,oferuje bardzo kompetytywną rozgrywkę. Przez ostatni rok, gra ta bardzo rozrosła pod względem graczy oraz ekipy nad nią pracującej, więc pomyśleliśmy aby odświeżyć wygląd na taki, który bardziej reprezentuje obecnie ducha H1Z1 oraz poziom jakości do jakiego dążymy.

H1Z1 jest również nazwą, z którą nasi gracze najbardziej się utożsamiali, więc była to po prostu naturalna ewolucja. Pracujemy także nad tym, aby gracze z całego świata mogli korzystać z H1Z1, a słowo Kill w nazwie gry może ograniczyć dostęp do niektórych odbiorców.

Co to oznacza? Patrząc na zmiany w grafice, pozbycie się elementów mogących kojarzyć się z krwią, zrezygnowanie z King of the Kill, a także podtekstach projektantów o zbliżającym się wzroście w ilości graczy, może to oznaczać tylko jedno – Chiny powracają do gry.

Ta informacja z pewnością ucieszy wiele osób, szczególnie tych, które zgromadziły spora ilość skórek z H1Z1. jakby nie patrzeć, to właśnie chińscy gracze napędzają gry i koniunkturę na skórki. Nie trzeba daleko patrzeć – zgodnie z ostatnimi danymi, 42% graczy w PlayerUnknown’s Battlegrounds pochodzi właśnie z Chin!

 

Główne menu, to nie koniec metamorfozy H1Z1 związanej z ponownym re-brandingiem.

Na 18 października zaplanowano wdrożenie tych zmian na serwery Live i w tym samym czasie uruchomiona zostanie nowa strony pod adresem H1Z1.com. Trwają już prace nad modyfikacją kolejnych elementów interfejsu, szczególnie tych widocznych podczas meczy, tak aby pasowały do nowej stylistyki gry.

Jeśli nie posiadacie jeszcze H1Z1, to do 25 października jego cena na Steam obniżona została o 50%.

A już za tydzień rusza turniej H1Z1Invitational podczas TwitchCon, a podczas jego trwania ekipa H1Z1 ma ogłosić kilku innych ważnych informacji związanych z przyszłością gry. Wielu graczy spekuluje o powrocie mapy Z1 w formie Skirmish’u.

Jak Wam się podoba odświeżona wizja H1Z1?

 

P.S. Nie zapomnijcie polubić BabaGra.pl na FB.  Na stronie znajdziecie także opis innych gier z trybem Battle Royale, jak i wielu gier z gatunku survivali. Może coś Was zainteresuje ?

Poprzedni artykułSea of Thieves wsadzi niesfornych graczy do paki!
Następny artykułPustynna mapa w PUBG ma powalić graczy na kolana
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
PLHammerhand

Niedługo to będzie ZombieSide chyba…

Szymon Pyżyk

dokładnie