Gorącym tematem wśród fanów e-sportu w miniony weekend był z pewnością turniej H1Z1 Invitational, który odbywał się podczas TwichCon 2017.

I o ile nie jestem fanem i znawcą tej dziedziny, to muszę o niej wspomnieć, chociażby dlatego, że brało w nim udział dwóch zawodników z Polski: Piotr „Izak” Skowyrski  oraz Paweł „Leh” Lehmann.

 

W trakcie dwóch dni rozegrano kilka meczy, w których łącznie gracze mogli zdobyć $500.000, to punktem kulminacyjnym z pewnością był mecz ALL Stars, gdzie do zgarnięcia była pula nagród w wysokości $200.000. W meczu tym wzięło udział 75 zawodników: streamerów, youtuberów, a nawet profesjonalnych e-sportowców. Wśród nich znalazło się między innymi dwóch polaków: Izak i Leh, a także Dr DisRespect, Damon 'Karma’ Barlow, Spencer 'Hiko’ Martin, czy też Jaryd 'Summit1G’ Lazar.

Podobnie jak w przypadku standardowych meczy w H1Z1, także i tutaj 75 uczestników zrzuconych zostało na stopniowo zmniejszający się obszar na mapie, gdzie musieli zdobyć broń i sprzęt, a także eliminować przeciwników. Łącznie zawodnicy rozegrać musieli trzy mecze, a do klasyfikacji ogólnej brano pod uwagę liczbę zdobytych punktów. Dodatkowo nagradzano graczy mających największą ilość zabójstw w danym meczu.

Zwycięzcą turnieju został Sandy Ravage, który zgarnął nagrodę w wysokości $70.000. Drugie miejsce zajął Leh otrzymując $40.000 oraz $5.000 ekstra za największa ilość zabójstw w meczu 2. Na miejscu trzecim wylądował Spencer „Hiko” Martin otrzymując nagrodę w wysokości $25.000. GRATULACJE!

Pełną listę najlepszych zawodników znajdziecie na stronie H1Z1.

Tym razem nie powiodło się Izakowi, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby odegrał się biorąc udział w niedawno ogłoszonej lidzie H1Z1 Pro League. Dla przypomnienia, w lidze tej, będzie mógł wystąpić każdy gracz H1Z1, o ile zdobędzie królewską range.

A Wam, jak podobał się turniej H1Z1 Invitational? Oczywiście poza prowadzącym, którego zachowanie – jak wiele osób stwierdziło, było poniżej krytyki.

Poniżej zamieszczam nagrania trzech meczy ALL Stars, w których wzięli udział Leh i Izak.

Poprzedni artykułLife is Feudal: MMO w listopadzie zadebiutuje na Steam
Następny artykułKoniec grindu podczas Halloween w PlanetSide 2
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Radek Sheitah Olkowski

Prowadzącego to tragedia była. Szkoda, że wszystko skupiło się na tych bardziej „znanych” graczach, jak Dr czy Summit oraz kilku innych i nie pokazywali po trochu innych graczy. Lehem się zainteresowali dopiero jak już był w tych top 10, a tak to wszystkie jego fragi były tylko jako adnotacja. Najważniejszy jednak fakt, że ładnie ich tam pojechał, wyskoczył po 1 grze z 36 miejsca na 2 i tam został już do końca :D, także gratki dla Leha i niech będzie wiecej turniejów z jego udziałem 😀

Im on Ecstacy

Najgorsze że nie można było oglądać wybranego gracza jak w cs:go

Salusik

Fajnie, Leh wydaje się być spoko osobą. Nie jakiś internetowy strimowy gwiazdorek, a zwykły chłopaszek 😀

Skrish

Pluję na ten turniej, serio. Myślałem, że będą pokazywali wszystkie ciekawe akcje, jak Leha fragi, gdzie w drugiej gierce no robił tą gierkę jak chciał. Ale nie, lepiej pokazać zjebanego DisRespecta, który jest idiotą i był tam tylko dla uwagi.