Od wtorku serwery The Division przeżywają prawdziwe oblężenie. I naprawdę nie przesadzam, bo powiedzcie – kiedy ostatnio widzieliście kolejki do logowania w tej grze? Ja widziałam we wtorek!

Przyczyna tego znacznego napływu graczy jest z pewnością z jednej strony zbliżająca i bardzo ciekawie zapowiadająca się aktualizacja 1.8, a z drugiej początek kolejnego globalnego wydarzenia.

Globalne wydarzenia (global event) to nic innego jak czasowo ograniczone, specjalne wydarzenia w strefach PvE. Ekipa The Division aktywuje wówczas specjalne zasady oraz kryteria, zwane modyfikatorami globalnymi, które zmuszają graczy do zmiany stylu walki i dopasowania się do tego, który pomoże im ukończyć misje. Tym razem wydarzenie nazwane zostało Szturm i tak naprawdę polega na tym, że im dalej jesteśmy od przeciwników tym większe obrażenia otrzymujemy, a wszystkie obrażenia zadawane przez graczy na krótkim dystansie, ulegają znacznemu zwiększeniu.

Oznacza to, że praktycznie całkowicie trzeba zmienić swój styl gry! Przynajmniej ja to muszę zrobić, bo dotychczas używałam głównie snajperki, a teraz muszę podbiec do przeciwnika, co często okazuje się bolesne. I to bardzo, co możecie zobaczyć i usłyszeć.

Za ukończenie misji w trakcie trwania tych eventów, gracze otrzymują w nagrodę Global Event Token, za które to będą mogli zakupić skrzynki zawierające nowy rodzaj sprzętu – Tajny. Tym razem do zdobycia są Tajne sety Reclaimer, Sentry i Striker. Ale to nie koniec nagród, bo za zdobycie specjalnych osiągnięć – a jest ich naprawdę sporo, gracze otrzymają maski. Opis niektórych z osiągnięć, jest jednak zbyt zagmatwany i dlatego też wyjaśnienie co niektórych z nich znajdziecie na forum The Division.

Dla osób, które posiadają The Division, ale dawno się do niego nie logowały, jest to dobry czas by ponownie zalogować się do gry i zobaczyć, jak wiele się zmieniło 🙂

Poprzedni artykułStar Wars’owe X-Wingi zawitały do Elder Scroll Online!
Następny artykułWarframe: Plains of Eidolon z nowym zwiastunem